Güncel Haberler

SpaceX’in ilk ticari uzay uçuşu bugün yapılacak!

Hava şartları sebebiyle uçuşu gerçekleştiremeyen Spacex, ilk ticari uzay uçuşunu bugün yapacak!

TeknoBH Google Haberler

Geçen hafta gerçekleşmesi gereken uçuş, hava şartları nedeniyle ertelenmişti. .SpaceX’in ilk insanlı ticari uzay uçuşu bugün yapılacak!

spacex-ucusu-gerceklesiyor

SpaceX tarafından uzay’a gönderilecek olan Falcon 9, 27 Mayıs Çarşamba günü olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenmişti, 30 Mayıs Cumartesi günü Türkiye saati ile 22:00‘da  gerçekleşecek olan ilk insanlı uçuşu bütün dünya sabırsızlıkla bekliyor.

SpaceX’in ilk ticari uzay uçuşu bugün yapılacak!

İki NASA astronotu geçen hafta gerçekleşecek olan uçuş için, Kennedy Uzay Merkezine gitmişti, SpaceX şirketine ait olan roket ve uzay aracı 27 Mayıs Çarşamba günü fırlatılması bekleniyordu, ancak olumsuz hava şartları nedeniyle uçuşa dakikalar kala Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) uçuşun iptal edildiğini açıklamıştı.

Uçuş iptal edikten kısa bir süre sonra SpaceX ertelenen tarihi ve saatini açıkladı.Şirketin yaptığı resmi açıklamaya göre 30 Mayıs Cumartesi günü Türkiye saati ile 22:00‘da uçuşun herhangi bir olumsuz bir durum ile karşılaşılmazsa bugün uçuşun gerçekleşeceği açıklandı ve bu proje, uzay uçuş tarihinin ilk insanlı ticari uçuşu olacağı da söylendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu