Güncel Haberler

Spacex’in Starship Roket Protipi İnfilak Etti

TeknoBH Google Haberler

SpaceX’in Mars’a insan göndermek için geliştirdiği devasa Starship Roket Protipi büyük bir patlamayla infilak etti. İşte Detaylar

spacex-protip-patladi

SpaceX‘in Ay’a ve Mars’a koloni kurmak için geliştirdiği devasa roketi Starship, bugün test sırasında büyük bir patlamayla infilak etti. Spacex‘in SN4 isimli roketinde yaşanan patlamanın sebebi hala bilinmezken, SpaceX’in 2019 yılı içerisinde Uzay görevlerinde ve yolcu taşımak için tasarladığı Starship, Teksas‘ta yaptığı test sırasında fazla basınç’dan dolayı patlama yaşamıştı.

Spacex’in Starship Roket Protipi havada İnfilak etti

Canlı olarak yayınlanan test aşamasında ortaya korkutucu görüntülerin de çıkmasını sağladı.Starship‘in son protipi olan SN4 için planlanan önümüzde ki haftaydı ancak fırlatmadan önce roket motorlarını test edilmesini isteyen SpaceX, rutin kontroller sırasında beklenmedik bir durumla karşılaştı.

 

Starship roketinin bu patlaması aslında çok da şaşırılcak bir durum değil. SpaceX, 2019 yılında da böyle bir patlama yaşamıştı. Bu patlamalar ardında şirketin CEO‘su olan Elon Musk, her testin şirketi daha fazla öğrenmeye ve ilerlemeye teşvik ettiğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu