Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Spotify, Clubhouse’a Rakip Yeni Uygulama Çıkartıyor

TeknoBH Google Haberler

Çevrimiçi müzik dinleme platformu olan Spotify, Clubhouse’a rakip olacak yeni uygulama üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İşte ortaya çıkan detaylar

Spotify, Clubhouse'a Rakip Yeni Uygulama Çıkartıyor

Popüler müzik dinleme uygulaması olan Spotify, son dönemlerde ki yatırımları ile adından sıkça söz ettirmeye devam ettiriyor. Hatta son yatırımlarının çoğunluğu Podcast içeriklerine yaptı. Bununla birlikte firma canlı sesli sohbet hizmetlerini de bünyesinde barındırmayı hedefliyor. Firma tarafından yapılan son açıklamalara göre Betty Labs isimli yeni firmayı bünyesine kattığını duyurdu. Söz konusu firma Locker Room isminde ki canlı ve sesli spor uygulamayı üretmiş ve kullanıma sunmuştu.

Bu satın alma işleminden sonra Locker Room‘u etkileyen herhangi bir durum yok. Ancak ilerleyen zamanlar da uygulamanın ismi muhtemelen değişecek. Uygulamanın ilk hali iOS cihazlarına daha sonrasında ise Android cihazlarına gelecek. Uygulamada ki sohbet başlıkları öncelikle müzik, kültür ve spor odaklı olacak. Spotify, canlı ses yayını içerik üreticileri için harika bir araç olacağını düşünüyor.

Spotify’ın yeni Clubhouse’a rakip uygulaması çok ses getirecek!

Spotify, Clubhouse'a Rakip Yeni Uygulama Çıkartıyor

Spotify’ın Araştırma ve Geliştirmeden sorumlu yöneticisi Gustav Söderström konu ile ilgili detayları paylaştı. Söderstrom yayın yapma özelliğinin sadece onaylı Spotify içerik üreticileri ile sınırlı kalmayacağını da belirtti. Ayrıca söz konusu uygulamanın diğer sesli iletişim uygulamaları ile direkt olarak rekabete girmesi konusunda da oldukça rahat olduklarını belirtti.

Spotify böylece Twitter Spaces, Clubhouse ve Discord gibi popüler uygulamaların olduğu sektöre sert bir giriş yapacak gibi görünüyor. Söz konusu uygulama ve Spotify’ın para ödeme sistemlerini ayrı tutmayı da düşündüklerini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu