Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Spotify Sesli Komut Özelliği Artık Kullanılabilir

TeknoBH Google Haberler

Spotify her zaman ki gibi kullanıcı deneyimlerini arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalardan biri de Spotify sesli komut özelliği. Bu özellik artık kullanılabilir.

Spotify Sesli Komut Özelliği Artık Kullanılabilir

Spotify dünyanın en popüler çevrimiçi müzik dinleme platformlarından birtanesi diyebiliriz. Spotify, geçtiğimiz ay sesli komutlar üzerine çalışmalar gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştı. Şimdi de yeni bir güncelleme ile bazı kullanıcıların sesli komut özelliğini kullanıma sunduğu görülüyor.

Spotify sesli komut özelliğini nasıl kullanabiliriz?

Öncelikle söz konusu uygulamanın “ses kayıt işlemine” onay vermeniz gerekiyor, bu onayı verdikten sonra söz konusu uygulama daha sonrasında sesinizi tanıyabilecek. Telefonunuz yanınızdayken “Hey Spotify” diye seslendiğiniz taktirde uygulama otomatik bir şekilde açılıyor. Tabi burada önemli bir noktayı da gözden kaçırmamak gerekiyor, söz konusu uygulamaya istenilen izinleri verdikten sonra bu uygulama sizleri sürekli dinleyebilir.

Uygulama açıldıktan sonra istediğiniz bir şarkının ismini söylemeniz yeterli olacak. Spotify söylediğiniz şarkıyı çalmaya başlayacaktır. Spesifik bir şarkı ismi söylemiş olsanız bile uygulama bu şarkıyı sizlere buluyur ve çalmaya başlıyor. Şuan için bu özelliğin bazı kullanıcılara sunulduğu ve İngilizce komutlar ile çalıştığını söyleyebiliriz. Muhtemelen önümüzde ki aylarda Türkçe dil desteği de gelecektir.

Spotify Sesli Komut Özelliği Artık Kullanılabilir

Bu güncelleme şuan için Android ve iOS platformlarını işaret ediyor. Şirket, geçtiğimiz 2019 yılında sesli arama özelliği üzerinde çalışmalar yapmıştı. Ancak bu özelliği Premium hesabı olanlar test edebiliyorlardı.

Spotify sesli komut özelliği hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Söz konusu özelliğin çok kısa bir süre içerisinde Türkiye’de hizmete sunulması gerekiyor. Spotify’ın Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu