Güncel Haberler

Spotify Siber Saldırıya Uğradı

Dünya genelinde geniş kitleye sahip olan online müzik dinleme platformu Spotify, siber saldırıya uğradı ve 300 bin kişinin hesap bilgilerinin ele geçirildiği açıklandı.

TeknoBH Google Haberler

İsveç merkezli online müzik dinleme platformu Spotify, siber saldırıya uğradı. TechRadar’ın paylaştığı bilgilere göre yaklaşık 300 bin hesap bilgileri ele geçirildi.

spotify-siber-saldiriya-ugradi-300-bin-hesap-calindi

İsveç merkezli online müzik dinleme platformu Spotify, TechRadar‘ın paylaştığı habere göre siber saldırıya maruz kaldı. Paylaşılan bilgilere göre de yaklaşık olarak 300 bin kullanıcının bilgileri de ele geçirildi.

Spotify Siber Saldırıya Uğradı

Ünlü müzik akış platformu Spotify‘ı bu kez de bilgisayar korsanları hedef aldı. TechRadar’ın paylaştığı habere göre platformu kullanan 300 bin kişinin hesap bilgileri çalındı. Bu hesaplar dışında Spotify kullanan toplam 300 milyon hesap da risk altında. Peki böyle bir durumda ne yapmak gerekiyor?

spotify-siber-saldiriya-ugradi-300-bin-hesap-calindi-1

Paylaşılan rapora göre kimlik bilgisi doldurma kısmından binlerce hesabın ele geçirildiği Spotify veri tabanı, ki bu veri 300 milyondan fazla kayıt içeriyor, saldırıya uğradı. Ele geçirilen veri tabanında e-posta adresleri, şifreler, adresler, kart bilgileri ve diğer bilgiler yer alırken toplam 72 GB boyutunda Spotify kullanıcı verisi yer alıyor.

Kullanıcıların tek bir şifreyi birçok platformda kullanma alışkanlığının yarattığı zafiyetten yararlanan korsanların ele geçirdiği hesaplar genellikle kart bilgisi bulunan Premium hesaplar oldu. Spotify yetkilileri, olayın ardından, kullanıcılardan şifrelerini değiştirmelerini ve aynı şifreleri diğer platformda kullanmamalarını istedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu