Güncel Haberler

Spotify Türkiye Abonelik Fiyatlarına Zam Geldi

TeknoBH Google Haberler

Spotify Türkiye abonelik fiyatlarına yeni zam geldi. Birçok kişinin severek kullandığı Spotify, yeni zam ile kullanıcıların tepkisini topladı. İşte Detaylar

Spotify Türkiye Abonelik Fiyatlarına Zam Geldi

Dünya genelinde çok geniş kitleye sahip olan çevrimiçi müzik platformu Spotify, popüler abonelik sistemlerine devam ediyor. Popüler paketlerin bazılarının fiyatları güncellendi. Şirket, tüm kullanıcı grupları için bazı paketler sunuyordu. Bu duruma örnek vermemiz gerekirse, yalnız kişiler için bireysel hesaplar kullanılırken isteyen kişiler için çift hesap tercih edebiliyorlardı.

Çevrimiçi müzik platformu olarak önemli bir yere sahip olan Spotify, bir süredir fiyatlarını düşük tutarak kullanıcılarını memnun etmeye çalışıyordu. Yaklaşık 6 kişinin kullandığı aile hesabı 29.99 TL üzerinden kullanıcılara sunuluyordu. Öğrenciler ise 8.99 TL ödeyerek bu uygulamadan yararlanabiliyorlardı. Ancak artık Spotify fiyatlarına zam yaptı. Peki ne kadar oldu?

Spotify Türkiye kullanıcılarına yeni zam!

Spotify tarafından alınan yeni bir karara göre, 1 Şubat 2021 tarihinden itibaren fiyatlarına zam geldi. Bu durumda aile için premium paket fiyatı 29.99 TL oldu. Önceki fiyatı ise 26.99 TL idi. Böylece bu pakete 3 TL’lik bir zam gelmiş oldu. Ayrıca şirketin bu zam kararı nereden çıktı, kullanıcılar tarafından büyük merak konusu oldu.

Spotify Türkiye Abonelik Fiyatlarına Zam Geldi

Yapılan açıklamalara göre yeni yatırımlar yapılması hedefleniyor bu sebeple alt yapıyı güçlendirmek için zam yapma kararı alındığı ifade edildi. WhatsApp’ın dişli rakibi Telegram‘ında kısa bir süre önce reklam sistemi getireceğini açıklamıştı. Şirketler alt yapılarını güçlendirmek için ekstra olarak kazanç sağlamaya çalışıyorlar. Spotify’ın bu zamana kadar zam yapmama kararı birçok kullanıcıyı memnun etmişti ancak şirket kendi alt yapılarını güçlendirmek amaçlı zam kararı aldığı da kesinleşmiş oldu.

Spotify Türkiye zam kararı kimler için geçerli?

Spotify tarafından alınan yeni zam kararı sadece aile paketleri için geçerli olacak. Şuan için diğer paketlerde herhangi bir zam söz konusu bile değil. Aynı zamanda şirketin açıklamalarına göre, yeni tarifeler Mart ayı itibariyle geçerli olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu