Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Spotify Yeni Arayüzüne Kavuşuyor!

TeknoBH Google Haberler

Paylaşılan son haberlere göre Spotify yeni arayüzüne kavuşuyor. Yıllardır aynı tasarıma sahip olan kullanıcılar bu haberimize çok sevinecek. İşte Detaylar

Spotify Web Arayüzü Güncellendi!

Spotify yeni arayüz çalışmalarına uzun bir süre önce başladığını biliyorduk. Şirketin genellikle arayüz sunma konusunda başarısız olduğu söyleniyordu. Aslında genel olarak incelediğimiz ve baktığımız zaman Spotify’ın gerçekten de arayüz konusunda birçok eksiği vardı. Spotify’ın rakipleri olan YouTube ve Apple ise neredeyse her ay daha şık bir tasarım ile kullanıcı karşısına çıkıyordu.

Mobil Spotify ve Masaüstü Spotify arasında gerçekten de ciddi farklar var. Normal şartlarda mobil üzerinden uygulamayı kullanıp memnun kalan kullanıcılar, masaüstü uygulamasına geçtiği zaman tasarım konusunda ciddi anlamda memnun kalmıyordu. Şirkette bu durumdan rahatsız olduğu için arayüz değişikliğine gitti.

Spotify yeni arayüzü kullanıcılarına sunuldu

Dünya genelinde geniş kullanıcı kitlesine sahip olan Spotify Web sürümünü değiştirdi. Tasarımı konusunda göze çarpan ilk detay ise akıllı telefon ekranı gibi olması. Genel olarak tasarımı incelediğimiz zaman son derece üst düzey bir arayüz tasarımı ortaya çıkıyor.

Söz konusu tasarım sonrasında uygulamanın daha işlevsel hale geldiği görülüyor. Burada daha derli toplu bir tasarım kullanıcı karşısına çıkıyor. Ayrıca çalma listeleri için yeni düzenleme araçları da eklendi. Bu sayede çok daha kolay çalma listesi oluşturabilirsiniz.

Spotify Web Arayüzü Güncellendi!

Sizlerin de tahmin ettiği üzere çevrimiçi müzik alanında çok fazla rekabet var. Apple ve YouTube gibi rakiplere sahip olan Spotify, aynı zamanda yerel hizmet sağlayıcılarıyla da mücadele etmek zorunda. Bu sebeple de Spotify geri planda kalmak istemiyor. Bunun için de birçok farklı yenilik yapmak için çalışmalarına devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu