Oyun Haberleri

Steam’ın Çin Versiyonu Steam China Yayınlandı

TeknoBH Google Haberler

Steam China içerisinde 53 oyun dahil olmak üzere Çinli oyuncular için yayınlandı. Valve tarafından yayınlanan bu platformun detayları nelerdir? İşte Detaylar

Steam'ın Çin Versiyonu Steam China Yayınlandı

Uzun zamandır gündemden düşmeyen Steam‘ın Çin versiyonu sonunda yayınlandı. Steam China olarak adlandırılan ve sadece Çinli oyuncuların kullanımına sunuldu. Fakat platformun içeriğinin az olmasından dolayı şimdilik Çinli oyuncuların tercih etmeyeceğini düşünüyoruz.

Steam China‘da şimdilik sadece iki tane global oyun yer alıyor. Çinli oyuncular global oyun olarak sadece CS:GO ve DOTA 2‘yi sahip olabiliyorlar. Platform içerisinde ki global oyun sayısının iki olması ve yanında toplamda 53 oyun içermesi Çinli oyuncular için tam bir hayal kırıklığı oldu.

Steam China platformu Çin hükümetinin onayını almak zorunda

Valve, yeni platformu Steam China için Çin hüküneti anlaşması ardından bazı taleplerini açıkladı. Bu taleplerden biri oyun geliştiricileri, Steam China’da oyunu yayınlamadan önce Çin hükümetinin oluşturudğu birim ile görüşecek. Eğer ki hazırlanan oyunun içerisinde Çin hükümetinin istemediği birşeyler var ise hükümetin istediği şekilde tekrardan yapılandırılacak. Ancak platformda görüyoruz ki yalnızca 53 oyun içeriği bulunuyor. Yani bu durumda bize oyun geliştiricilerin bu tip istekler yüzünden Steam China’ya karşı mesafeli durduklarını gösteriyor.

Steam'ın Çin Versiyonu Steam China Yayınlandı

Ayrıca Steam China sadece oyun yönünden değil özellik yönünden de eksikliği var. Steam’ın global versiyonunda yer alan forum ve topluluk merkezi gibi özellikler Steam China’da yer almıyor. Yani bu durumda Çinli oyuncular düşüncelerini, oyun ile ilgili yaşanan bir problemi dile getiremeyecekler. Yeni platform da sadece kullanıcı incelemeleri bölümü yer alıyor.

Steam‘ın global versiyonundan yeni platform Steam China’a geçmek isteyen kullanıcılar yanlarında pek fazla birşey götüremiyorlar. Oyunlar hükümet iznini almadan geçemeyecğei için Steam China’da bulunmayacak. Ayrıca Steam cüzdanında bulunan paralar yeni platforma aktarılamayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu