Güncel Haberler

Tam Kapanmada Kargo Firmaları Çalışacak Mı?

TeknoBH Google Haberler

Kısa bir süre önce belirlenen tam kapanmada kargo firmaları çalışacak mı? Kargo firmaları bu kapanmada nasıl bir yol izleyecek? Kargolarımız gelecek mi? İşte detaylar

Tam Kapanmada Kargo Firmaları Çalışacak Mı?

Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa bir süre önce tam kapanmaya gidileceğini açıklamıştı. Söz konusu tam kapanma ise kısa bir süre önce başladı. Bu süreçte vatandaşların en çok merak ettiği konu ise, kargo firmaları çalışacak mı? İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada online e-ticaret üzerinden yapılan alışverişlerin evlere teslim edileceğini bu süreçte kargo firmaların çalışacağını belirtti.

E-ticaret platformları özellikle de pandemi döneminde çok ciddi derecede yükseliş kaydetti. Kargo şirketleri bu yükselişten gereken payı elde etmiş gibi görünüyor. Ancak tam kapanmada kargo şirketlerinin nasıl bir yol izleyeceği ise bilinmiyordu. Kargo şirketlerinden biri olan Aras Kargo günde bir defa dağıtıma çıkacak ve eğer kargo alıcıya ulaşmaz ise kargo şubeye geri dönecek.

Tam kapanmada kargo firmaları çalışacak

Bir diğer önemli kargo firmalarından biri olan MNG Kargo tarafından yapılan açıklamalara göre, kargonun alıcıya ulaşmaması halinde şubeye tekrardan bırakılacağı ifade edildi. Ek ücret karşılığında kargo yeniden dağıtıma çıkabilir veya kullanıcıya verilebilir. HepsiJet şirketi ise bu konuda yine benzer bir strateji izleyecek. Kargo 2 defa dağıtıma çıkacak ve teslimatı yapacak. Eğer 2 defa dağıtıma çıkartılan kargo teslim edilmez ise kargo göndericiye iade edilecek.

Tam Kapanmada Kargo Firmaları Çalışacak Mı?

Muhtemelen HepsiJet firması kargo firmaları arasında en iyi kargo şirketi olarak kayıtlara geçecek. Sürat Kargo ise kargo alıcısı için yalnızca bir hak tanıyor. Ayrıca alıcıya ulaşmayan kargo 3 iş günü şirkette bekletiliyor ve daha sonra göndericiye tekrardan iadesi yapılıyor. PTT Kargo ise gelen kargoları 10 iş günü boyunca şubede saklayacak. Kuryeler Cumartesi ve Pazar günleri dağıtım yapacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu