Mobil Haberleri

TCL Önemli Açıklamada Bulundu: Biz Fransız Şirketi Değiliz

Akıllı telefon markası olan TCL, önemli açıklamalar da bulundu.

TeknoBH Google Haberler

TCL markası önemli açıklamada bulundu: Biz Fransız şirketi değiliz, Fransa devleti ile hiçbir bağımız yoktur. İşte Detaylar

android-tcl-10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın dün yaptığı çağrı ile Fransız menşeli ürünlere boykot başlamıştı. Birçok markayı telaşlandıran bu durum bazı yanlış anlaşılmalara da yol açtı. Bu markalardan biri olan TCL ise bir basın açıklaması yaptı. TCL, açıklama da Fransa ile ilgili bir bağlantılarının olmadığını, sadece Alcatel markasının kullanım lisansının kendilerine ait olduğunu açıkladı.

TCL Önemli Açıklamada Bulundu: Biz Fransız Şirketi Değiliz

TCL Türkiye bugün bir açıklama yaparak bu durumu net bir şekilde açıkladı. Yapılan basın açıklamasının bütün detaylarıyla birlikte sizlerle paylaşıyoruz.

“Çeşitli basın mecraları tarafından yayınlanan haberler ve yapılan bir takım sosyal medya paylaşımlarında Alcatel markasına, “Boykot edilecek Fransız markaları” ve benzeri başlıklı listelerde yer verildiğine tanık olmuş bulunmaktayız. Alcatel, teknoloji ve tüketici elektroniği şirketi Nokia’nın tescilli markası olup, kullanım lisansı merkezi Çin’de bulunan ve bir Çin markası olan TCL Communication Technology Holdings Limited’e aittir. Şirketimizin Fransa devletiyle herhangi bir bağı bulunmamaktadır. Alcatel markası ile ilgili asılsız haberlere itibar edilmemesini önemli rica ederiz.

Kullanım lisansı TCL Communication Technology Holdings Limited’e ait Alcatel markasına ilişkin yanlış ve yanıltıcı paylaşım yapan mecralara karşı yasal yollara başvurma seçeneğini de değerlendirmekteyiz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu