Mobil Haberleri

TCL Yeni Telefon Modellerini Tanıttı!

TeknoBH Google Haberler

TCL yeni telefon modellerini tanıttı. Hem katlanabilir hem de sarılabilir bir ekrana sahip olan yeni modeller hakkında ki tüm detaylar.

TCL Yeni Telefon Modellerini Tanıttı!

İlk katlanabilir akıllı telefonlar 2019 yılında ortaya çıktığında, form faktörlerinden herkes memnun değildi. İlk cihazlar, gerçekten katlanabilir bir akıllı telefon deneyimi yerine daha uzun bir tablet deneyimleri sunuyordu. Kasım ayında Motorola, kapaklı bir tasarıma sahip Moto RAZR‘ı tanıttı. Bu, katlanabilir telefonlar oluşturmak için mükemmel bir çözüm olduğu gözler önüne serildi. Daha sonrasında Samsung bu yıl Şubat ayında dik bir şekilde katlanan Galaxy Z Flip‘i tanıttı ve tüketiciler tarafından beğenildi.

Galaxy Z Flip hala Samsung’un bugüne kadar ki en başarılı katlanabilir telefonu oldu. Bu sebeple, kapak konsepti katlanabilir segmente katılan daha fazla şirket için gitmenin bir yolu olduğu gibi göründü. Ancak TCL tarafından ortaya çıkan tasarımı incelediğimiz zaman, Samsung’un iki serisine de rakip gibi görünüyor. Oppo’nun X 2021 adını verdiği tasarımına benzer bir görünüm ile karşımıza çıkan TCL Fold’un Roll konsept cihazi bir hayli ilgi gördü.

Söz konusu cihazın tasarımını incelediğimiz zaman, daha önce karşımıza çıkan konsept modellerin birleşimi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü daha önce sarılabilr bir ekrana sahip model karşıma çıkmıştı. Anca hiçbiri hayata geçirilmedi. TCL’in yeni modelleri hem katlanabilir hem de sarılabilir bir ekran ile tüketici karşısına çıkacak.

TCL yeni telefonu Fold’n Roll bir hayli ilgi gördü

TCL yeni telefonunun  bu yıl içerisinde piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. İlk olarak ekranını incelediğimiz zaman 6.87 inçlik bir ekran paneli karşımıza çıkıyor. Bu panelin 8.85 inç olana kadar da uzadığını belirtelim.

TCL Yeni Telefon Modellerini Tanıttı!

TCL‘in, katlanabilir akıllı telefon sektöründe ilkleri yaşatacağı düşünülüyor. Çünkü hem katlanabilir hem sarılabilir bir ekrana sahip model bugüne kadar karşımıza çıkmadı. Söz konusu konsept cihazın yakında üretime geçileceği iddia ediliyor. Eğer iddialar doğru çıkar ise, ilk kez öyle bir model karşımıza çıkacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu