Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Teknoloji Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu?

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji dünyasında bu hafta neler oldu? Teknoloji severlerin başlarından neler geçti? Yaşanan gelişmeler büyük oranda şaşırtmaya devam ediyor. Hadi birlikte bu hafta neler olmuş bakalım.

Teknoloji Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu?

Her geçen gün farklı bir noktaya ulaşmayı başaran Teknoloji odaklı çalışmalar bu hafta da benzer işlere imza attı. Ortaya çıkan gelişmeler hem ülke genelin de hem de dünya genelinde değişimler yaratacak boyutta diyebiliriz. Öncelikle bu hafta yaşanan gelişmelerin başında Xiaomi var diyebiliriz. Xiaomi Türkiye fabrikasında akıllı telefon üretimlerine başladı. Hatta konuyla ilgili önümüzde ki aylarda akıllı telefon modellerinde indirim bekleniyor.

Teknoloji dünyasında neler oldu?

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, İstanbul Avcılar’da bulunan fabrika açılışını geçtiğimiz günlerde yapmıştı. Söz konusu fabrika yaklaşık olarak 14 bin metrekare alanda hizmet vermeye başladı. Yaklaşık olarak da 2 bin kişinin istihdam edileceği de söyleniyordu. Xiaomi’nin bu adımı diğer akıllı telefon markalarını da Türkiye’de fabrika açmaya teşvik ediyor diyebiliriz. Bununla ilgili büyük beklentiler mevcut.

1- GTA 6 çıkış tarihi

GTA 6 Çıkış Tarihi Ve Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Uzun zamandır oyuncuların merakla beklediği GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bu durumda Rockstar Games şirketi bu oyunu 10 yıl öncesinden tasarlamaya başlamıştı. Söz konusu oyun ile ilgili ortaya çıkan detaylara göre 2021 yılı içerisinde piyasaya sürülecek.

2-Kripto paraya veri geliyor

Teknoloji dünyasında yaşanan gelişmelerden bir diğeri ise, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kripto paralara vergi getirme planı diyebiliriz. Hatta konuyla ilgili olarak kısa bir süre önce Maliye Bakanlığı, kripto para borsasında ki kullanıcıların verilerini istemişti. Bu durumda kısa bir süre içerisinde kripto paralara vergi gelebilir.

Teknoloji Dünyasında Bu Hafta Neler Oldu?

 

3-Yemeksepeti hacklendi

Türkiye’de çevrimiçi yemek sipariş sektöründe en başarılı isimlerden biri olan Yemeksepeti kısa bir süre önce büyük bir siber saldırıya uğradı. Bu siber saldırı sonrasında belirli kullanıcıların kişisel bilgileri ele geçirilmişti. Ele geçirilen kullanıcı bilgileri şu şekilde;

Yemeksepeti Siber Saldırıya Uğradı! Bilgiler Çalındı

  • Ad ve Soyad
  • Doğum Tarihi
  • Yemeksepeti’ne kayıtlı telefon numarası
  • Yemeksepeti’ne kayıtlı e-posta adresleri
  • Yemeksepeti’ne kayıtlı ev ve iş adresleri
  • Kullanıcı şifrelerinin SHA-256 algoritmasıyla şifrelenmiş şifreleri

Teknoloji dünyası bu şekilde yoğun bir hafta geçirdi. Çok fazla gelişmenin yaşanması bazen kafalar da soru işaretleri bırakabiliyor. Bu tarz gelişmeler yaşandığı sürece sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Teknoloji haberleri için bizleri takip etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu