Güncel Haberler

Telegram kullanıcıları gittikçe artıyor!

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın son yıllarda ki en önemli rakibi Telegram, kullanıcıları gittikçe artıyor! Detaylar haberimizde

whatsap-telegram-kullanicilari-gittikce-artiyor

Hatırlanacağı üzere dün WhatsApp kullanıcıları dünya genelinde son görülme sorunu ile karşılaşmıştı. Kullanıcıların birbirlerinin en son ne zaman aktif olduklarını görememesi ve çevrimiçi özelliğinin de kaybolması üzerine şirket çok sayıda şikayet almıştı.Kullanıcıların yaşadığı bu problem sosyal medyada da baya bir gündem oldu. Özellikle Twitter, WhatsApp son görülme sorunu ile sallanırken, mesajların iletilmesi noktasında herhangi bir problem yaşanmaması da dikkat çekti.

Telegram kullanıcıları gittikçe artıyor!

Dün WhatsApp‘ta yaşanan sorun çözülmüş olsa da kullanıcıların bu durumun tekrarlanmasından endişe duyuyor. Dün ki olayın ardından pek çok WhatsApp kullanıcıları Twitter üzerinden öfke dolu tweetler atarken, Telegram‘a adeta hücum edildi. Son 24 saat içerisinde Telegram kullanıcı sayısında ciddi derecede artışlar yaşandı. WhatsApp 2 milyardan fazla kullanıcıya hitap ederken Telegram tarafından bu sayı 400 milyonu aşıyor. Yaşanan bu son durumdan dolayı iki uygulama arasında ki rekabet de daha da artacak gibi görünüyor.

whatsap-telegram-kullanicilari-gittikce-artiyor-1

Bu uygulamalar aslında iki büyük gücü de karşı karşıya getirmiş oluyor. Rusya merkezli program olan Telegram, 6 yıl önce hayatımıza girmişti. WhatsApp‘da herkesin de bildiği üzere ABD tabanlı bir uygulama ve 11 yıldır mesajlaşmalarımızın odak noktasını oluşturuyor. Bazı kullanıcılar Telegram’ın hem güvenlik anlamında hem de sağladığı imkanlar noktasında rakibinden ilerde olduğunu söylese de aktif kullanıcı sayılarına baktığımız zaman WhatsApp çok daha önde gözüküyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu