Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Sevilen Uygulama Telegram Yeni Özelliğine Kavuşuyor

TeknoBH Google Haberler

Telegram yeni özelliği ile kullanıcılarını bir hayli mutlu edecek gibi görünüyor. WhatsApp’ın dişli rakibi Telegram’a hangi özellik geliyor? İşte Detaylar

WhatsApp Sohbet Geçmişi Artık Telegram'a Aktarılacak

WhatsApp, Gizlilik Politikasını değiştirme kararı aldığı günden bugüne hızlı bir şekilde kullanıcı kazanmaya devam eden Telegram’a yeni özellik geliyor. Kısa bir süre içerisinde kullanıcı sayısında ciddi patlamalar yaşayan Telegram’a iOS ve Android için yayınlanan Telegram 7.5.0 güncellemesi ile birçok yenilik gelecek.

Telegram’ın yeni özelliği nedir?

Yeni güncelleme ile birlikte, otomatik silinen mesajların özelliğini ve hem Android hem de iOS için widget ve hareketli emoji gibi özellikler kullanıcılarına sunuyor. Söz konusu yeni güncelleme ile birlikte, belirli sohbet için mesajların otomatik olarak silinmesi ayarlama seçeneği yer alıyor. Kullanıcılar 24 saat veya 7 gün arasında seçim yapabilir ve zamanlayıcı ayarlandıktan sonra gönderilen tüm mesajlar herkes için silinir.

Söz konusu yeni özellik için, gruplar veya kanallar için zamanlayıcıyı yalnızca yöneticiler etkinleştirebilir veya değiştirebilirler. Aynı zamanda artık hem Android hem de iOS’ta uygulama için Ana ekran widget’ları ayarlayabilirsiniz. Sunulan iki farklı widget mevcut. Bu widget’lar en son sohbetleri göstermeye ve sadece isimlerin ve profillerin resimlerinin gösterileceği bir kısayol olarak göstermeye yarıyor.

Sevilen Uygulama Telegram Yeni Özelliğine Kavuşuyor

Bağlantı davetleri artık yalnızca sınırlı bir süre, kullanım sayısı veya her ikisi için etkin olacak şekilde yapılandırılabiliyor. Aynı zamanda kolay paylaşım için taranabilir QR kodlarına da dönüştürülebilir. Son olarak ise kullanıcı sınırını 200.000’den sınırsıza çıkarabilen Yayın Gruplarını dönüştürülebiliyor. Sohbeti İçe Aktarma özelliği de yeni oldukları veya 1000’den az mesaja sahip oldukları sürece sohbetleri otomatik olarak orijinal tarihlerine göre sıralayacak şekilde iyileştiriliyor.

Söz konusu yeni güncellemeyi kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey, App Store veya Play Store‘dan uygulamayı güncellemeniz yeterli olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu