Güncel HaberlerKripto Para HaberleriTeknoloji Haberleri

Tesla 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı

TeknoBH Google Haberler

Tesla 1,5 milyar dolarlık bitcoin satın aldığını duyurdu ve hemen ardından BTC yüzde 10 değer kazanmaya başladı.

Tesla 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı

Tesla, SEC’e yaptığı açıklamada Bitcoin’e 1,5 milyar dolarlık yatırımda bulunduklarını ve Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacaklarını açıkladı. Bitcoin bu açıklamanın hemen ardından yüzde 10 değer kazandı.

Tesla 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldı: BTC yüzde 10 değer kazandı

Elon Musk‘un kurucu ve CEO’su olduğu elektirkli otomobil şirketi Tesla, Amerika Birleşik Devleti Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na yaptığı açıklamalada dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptıklarını açıkladı. Tesla, söz konusu açıklamasında uzun vadede dijital varlıklar edinmeye ve saklamaya devam edeceklerini açıkladı.

Tesla, SEC‘in resmi web sitesinde yayınlanmakta olan belgede 1,5 milyar dolar değerinde ki Bitcoin’i “nakit gelirini çeşitlendirmek ve maksimize etmek için esneklik sunabilmek adına” satın aldığını ifade etti. Dahası da Tesla, satışa sunduğu ürünler için Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağını da duyurdu.

Tesla 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Aldı

Elon Musk, son dönemde kripto para birimlerine hiç olmadığı kadar dikkat çekti. Elon Musk’ın Twitter profiline Bitcoin yazmasıyla anlık olarak değerlerinin artmasını sağlamıştı. Musk’ın bu hamlesi değeri zaten yüksek olan kripto para biriminin daha da yukarı çıkmasını sağladı.

Tesla’nın Bitcoin’e 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıklaması ve Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurması, kripto para biriminde yeni bir yükselişe yol açtı. Yaklaşık 38 bin dolar civarında seyreden Bitcoin, açıklamaların ardından yaklaşık yüzde 10 değer kazanarak 42 bin dolar seviyelerine yükseldi.

Kaynak
webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu