Otomobil Haberleri

Tesla Otomobili Kullananların Verileri Mi Sızdırılıyor?

TeknoBH Google Haberler

Elektrikli Tesla otomobili kullanan kullanıcıların verilerinin internete sızdırıldığına dair iddialar gündeme bomba gibi düştü. Peki doğru mu?

Tesla Otomobili Kullanan Kullanıcıların Verileri Mi Sızdırılıyor?

Tesla marka arabalar da bulunan bir açık ile kullanan kişilerin tüm kişisel verileri internette satıldığı iddiası ortaya atıldı.
Tesla bu zamanlarda büyük bir ciddi sorun ile karşı karşıya elektrikli otomobil üreticisinin üretimi olan arabalarda bulunan bir açık ile kişisel bilgilerin ve hatta şifrelerinin kolayca ele geçirebileceği iddiası ortaya çıktı.  Tesla‘nın henüz bu konu ile ilgili etkilenen bir kullanıcı olmadığını dile getirmiş olsa da maalesef ki böyle büyük bir problemde zararsız atlatılacağını düşünmek neredeyse imkansız. Uzmanlar araçlarını satmak veya modelini yükseltmek isteyenler için sistemde bulunan bütün kişisel bilgilerini manuel olarak silmelerini tavsiye ediyor.

Bomba iddia! Tesla otomobil kullananların verileri mi sızdırılıyor?

Şirket, müşterilerinin eski arabalarında bulunan medya kontrol ünitelerini yeni üretilen donanımlarla değiştirebilmesine izin veriyor. Beyaz şapkalı hacker gurubu olarak bilinen GreenTheOnly tarafından ulaşılan bilgilere göre Tesla, kullanıcıların bu donanımlar üzerindeki kişisel bilgilerini korumak için fazla çaba göstermediğini açıkladı. İnternette ki e-ticaret sitesinden satın alınan dört eski medya kontrol ünitesinde , eski kullanıcının şifreleri ve yer bilgileri dahil olmak üzere çok fazla bilgisi bulunduğu görüldü.

TheGreenOnly hacker grubu bazı sistemlerde Netflix hesap sahibinin hesabına erişmek için kullanılabilecek çerezler bulurken, bazılarında ise depolanmış Gmail çerezlerine ve Wi-Fi şifrelerine düz metin halinde ki Spotify şifrelerine rastladı.

Tesla ile İlgili Video

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu