Otomobil HaberleriTeknoloji Haberleri

Tesla Otonom Sürüş Sistemi Hayal Kırıklığına Uğrattı!

TeknoBH Google Haberler

Otomotiv sektöründe adından sıkça söz ettiren Tesla otonom sürüş sistemi bu sefer tüketicileri hayal kırıklığına uğrattı. Hayal kırıklığına uğratan sistemin videosu sosyal medyada paylaşıldı.

Tesla Otonom Sürüş Sistemi Hayal Kırıklığına Uğrattı!

Otomobil şirketlerinin genellikle otonom sistemlerine son yıllarda çok önem verdiğini biliyoruz. Otomatik sürüş sistemi olan bu yazılımlar tüketiciler tarafında büyük bir heyecan uyandırıyor. Tüketicilerin bu heyecanının farkında olan Tesla, otonom sürüş sistemi için yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor.

Şirketin gönderdiği bir güncelleme ile birlikte araçlar tam otonom hale gelebiliyor. Tabi ki direksiyondan tamamen de kopamıyorlar. Çünkü araç başında olan kişilerin tamamen kontrolü bırakması yasal bir suç. Tesla bunun da farkında ki bu sistemi tamamen aktif hale getirmedi. Ancak bu sistemin önümüzde ki yıllar içerisinde tamamen aktif kullanılacağını da belirtelim.

Tesla otonom sürüş sistemi tam bir hayal kırıklığına uğrattı

YouTube’da yayınlanan ve Tesla Model 3 aracı ile test edilen otonom sürüş sistemi ne yazık ki başarısızlıkla sonuçlandı. Paylaşılan videoyu sizlerde izlediğiniz zaman bu otonom sürüş sistemine güvenemeyeceksiniz. Yapılan test sürüşlerinde birçok sorun ile karşı karşıya kalındığını göreceksiniz.

Tesla‘nın aracında test edilen otonom sürüş sistemine devamlı müdahale edilmesi gerektiğini paylaşılan video da görebilirsiniz. Otonom sistemde tam olarak algılama problemi yaşanması çok büyük bir problem diyebiliriz. Otomotiv devi olarak bilinen Tesla bu sistem üzerinde çok daha fazla çalışması gerektiğini söyleyebiliriz. Bu yaşanan sorunları kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturması çok zor diyebiliriz. Çünkü video içerisinde de gördüğünüz üzere yapılan hatalar tamamen insan hayatına sebep olabilecek hatalar, bu sebeple bu sistemlerin tam olarak hatasız bir şekilde çalışması gerekiyor.

Tesla’nın gelişmiş sistemlere sahip olması ve en iyi mühendislere sahip olduğunu düşünürsek, Tesla‘nın bu sorunun üstesinden geleceğini düşünüyoruz. Kısa bir süre içerisinde olmasa da önümüzde ki yıl içerisinde çözeceğini düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu