Otomobil Haberleri

Tesla Roadster Tanıtım Tarihi Ertelendi

TeknoBH Google Haberler

Tesla Roadster 1000 beygir gücünde ki yeni otomobilin tanıtımı tekrardan ertelendi. Tesla meraklıların beklediği yeni model 2022 tarihinde tanıtılacak. İşte Detaylar

Tesla Roadster Tanıtım Tarihi Ertelendi

Bu hafta içerisinde Tesla Model S ve Model X ses getiren güncellemeler aldılar. Ayrıca firmanın dördüncü çeyrek raporlarının açıklandığı toplantı da iki yeni güncel araç da ortaya çıktı. Bundan böyle Model S Plaid ve Model X Plaid markanın en hızlı iki yeni aracı olarak anılacak. 1000 beygir güç üreten bu platform, 0’dan 100’e 1,99 saniye de çıkıyor. Bu kadar kısa bir sürede bu hıza ulaşmak gerçekten inanılmaz diyebiliriz ayrıca bu hıza dayanacak bir sürücü var mıdır merak konusu. Aynı zamanda bu kadar kısa sürede bu hız rekor diyebiliriz.

Aynı zamanda Elon Musk, Roadster hakkında bir kötü haberi de Twitter hesabından paylaştı. Porsche Taycan rakibi araç hakkında merak edilen sorular vardı. Cevap olarak ise, gelecek sene için planlanan üretim başlangıcından önce mühendislik çalışmalarının bu yıl biteceğini ifade etti. Şeffaf açıklamalar yapan bu isim çalışan bir prototip aracın bu yaz içerisinde biteceğini açıkladı.

Tesla Roadster, 2022 tarihinde tanıtılacak

Süper güçlü Plaid modellerinde ilk kez sevenlerin karşısına çıkan yeni üçlü motor sistemi ve güçlü batarya teknolojisi bu araca da temel olacak.  Tesla ilk kez bu tür gecikmeleri yaşamıyor. Model 3’ü hatırlarsanız, aracın aksaklıkları bir türlü bitmiyordu. Hatta 2019 yılında beklenen Semi isimli kamyon da hala ortalıklarda yok. Radikal bir tasarıma sahip olan Cyberpunk pikap modeli için Elon Musk “2022’den önce başlarsak şanslıyız” demişti.

Yeni Tesla Roadster ile ilgili şirketin açıklamış olduğu bazı bilgiler mevcut. Firma bu aracın da Model S Plaid ortada yok iken 1,9 saniyede 0-100 hızlanmasının olacağını ifade etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu