Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Thodex Dolandırıcılığı 108 Milyon Dolar Olarak Açıklandı

TeknoBH Google Haberler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son günlerin popüler konusu Thodex vurgunu ile ilgili açıklama yaptı. Thodex dolandırıcılığı 108 milyon dolar olarak açıkladı. İşte Detaylar

Thodex Dolandırıcılığı 108 Milyon Dolar Olarak Açıklandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında son günlerin en popüler konusu Thodex hakkında açıklama yaptı. Süleyman Soylu, Thodex dolandırıcılığı 2 milyar dolar olduğu yönündeki iddiaların geçersiz olduğunu, dolandırıcılık hacminin 108 milyar olduğunu belirtti.

Thodex dolandırıcılığı ile ilgili açıklama yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun konu ile ilgili açıklaması:

“Özellikle ben bilirkişilerin çağrılmasını istedim. Acaba bu rakamları büyütüp sansasyonel bir olay mı yaratmaya çalıştılar. 108 milyon dolarlık bir potföy söylediler. Kriptonun nasıl birşey olduuğnu bilmiyorum. İşlem hacmi ayrıdır portföy ayrıdır. Burada böyle bir avukat dile getirdi 2 milyarlık dolar öyle kaldı.” 

“Hemen arkadaşlarımız ilgili savcılarla görüşerek gözaltı yaptılar. Burada gerekli tedbirleri aldılar. Arnavutluk güvenlik güçleri arkadaşlarımızda oradalar. Yani net bir şey söylemem doğru olmayabilir. Aldığımız bilgiler var ama soruşturmanın gizliliğini riayet edelim.”

Thodex Dolandırıcılığı 108 Milyon Dolar Olarak Açıklandı

“Biz buradan yapabildiğimiz ölçüde internetten teknik takip yapmaya çalıştık. Bu konuda Arnavutluk makamlarıyla değerlendirmemiz sürdü. Onlardan da izin alarak dört ülkeye ekip gönderdik. Karadağ’dan Kosova’ya Arnavutluk’un etrafındaki ülkelere ekipler gitti. Kırmızı bültenle yakalandığı zaman bu ülkelerde iade anlaşmamız var.”

“Bir gizlilik üzerinde olan dava, şu ana kadar 82 kişiye yönelik gözaltı kararı çıktı. 77 kişi gözaltına alındı. Hala sorgulamaları da devam ediyor. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bir kırmızı bülten kararını Adalet Bakanlığı’na iletildi. Biz gece yarısı Interpol’e ilettik. Interpol’de sabah 10’da kırmızı bülten çıkardı.”

Süleyman Soylu’nun Thodex dolandırıcılığı ile ilgili açıklaması bu şekilde. Söz konusu dolandırıcılık ile ilgili olarak sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu