Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

THODEX Sahibi Yurtdışına Kaçtı! Bu Ne Rezillik!

TeknoBH Google Haberler

THODEX sahibi yurtdışına kaçtı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Özellikle de son zamanlarda dolandırıcılığın artması kafalarda büyük bir soru işareti oldu.

Thodex Battı Mı? Resmi Açıklamalar Geldi

Kripto para borsaları son zamanların en fazla talebini gördü. Küresel çapta bu işin en tepedeki borsası olarak Binance görülüyor. Hemen ardından ABD merkezli veya Hong Kong gibi bölgelerde yer alan borsalar geliyor. Hatta bütün bu global borsaların ciddi ölçüde güven sağladığını söyleyebiliriz. Bu tür olaylarda güven neredeyse her şey anlamına geliyor.

Türkiye’de ise BTCTurk ve Paribu gibi firmaların önemi büyük bir yere sahip. Böyle bir platformlar güvenilir olduklarını kanıtladıkları için çok fazla talep görebiliyor. Bu tür platformlarda ise güvenilir olmasına rağmen bazı çökme sorunlar yaşanabiliyor. Ancak genel olarak güven duyulduğunu söyleyebiliriz. Ancak son zamanlarda THODEX şirketi güvenini neredeyse sıfıra indirdi.

THODEX sahibi sosyal medya hesaplarını kapattı ve yurtdışına gitti!

THODEX şirketinin kurucusu olan Faruk Fatih Özer geçtiğimiz günlere Twitter hesabını kapattı. Bu olayın üzerine birçok yatırımcı parasının çalındığına dair endişeler yaşamaya başladı. Hatta bazı yatırımcılar polis eşliğinde THODEX merkezine gitti ancak bina içerisinde kimseyi göremediler.

Tüm bunlar yaşanırken bir avukat tarafından paylaşım yapıldı. Bu paylaşıma göre 20 Nisan 2021 tarihinde İstanbul Havalimanı üzerinden bu kişinin yurtdışına çıktığı söylendi. Böylece şirketin CEO’su ile alakalı çok büyük bir problem olduğu ortaya çıktı. Borsanın sahibi Koineks A.Ş yetkilileri ise şuan da mahkeme süreci ile uğraştıklarını belirtti. Ayrıca haklarında da yurtdışı yasakları konuldu.

THODEX Sahibi Yurtdışına Kaçtı! Bu Ne Rezillik!

Paylaşılan son detaylara göre bu kripto para borsası içerisinde yaklaşık olarak 3,5 milyar dolar para kaldığı ifade ediliyor. Böylece Çiftlikbank üzerinden yapılan dolandırıcık faaliyetinden daha fazla ileriye gidilmiş oldu. Her yıl dolandırıclık vakaları artmaya devam ediyor. Şimdilik bu konu ile ilgili mahkeme kararı olmadığı için THODEX hakkında net konuşmak doğru olmaz. Ancak ortaya çıkan tablo ve sosyal medyada ki paylaşılamlara bakılacak olursak durum hiçde iç açıcı değil.

THODEX sahibi ile ilgili Twitter’da atılan tweetler:

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu