Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

THODEX Vurgununun Detayları Ortaya Çıkıyor

TeknoBH Google Haberler

THODEX vurgununun detayları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Özellikle son dönemlerde tüm Türkiye bu vurgunu konuşuyor. Peki vurgunun detayları nelerdir?

Thodex Battı Mı? Resmi Açıklamalar Geldi

Kripto para borsasında yapılan vurgunlar son zamanlarda çok fazla artmaya başladı. Geçtiğimiz hafta neredeyse skandal üstüne skandal yaşandı diyebiliriz. Türkiye tarihinde en büyük vurgunu Çiftlik Bank’ın yaptığı düşünülürken kısa bir süre önce 2 milyar dolar kripto para ile kaçtığı düşünülen THODEX CEO’su Faruk Fatih Özer’in yaptığı anlaşıldı. Şirketin sahibi hakkında kısa bir süre önce Interpol tarafından kırmızı bülten ile arama emri çıkartıldı.

Kendisinin 18 Nisan tarihinde aynı zamanda bir siber saldırıya uğradığı da ortaya çıktı. İşin asıl merak edilen detaylarından birisi de hiç şüphesiz ki ailesiydi. Söz konusu vurgunda ailesinin de işin içerisinde olduğu düşünülüyordu. Ancak ortaya çıkan detaylar aslında bunun daha farklı bir noktada olduğunu gösterdi.

THODEX vurgununun detayları ortaya çıkıyor

Yapılan araştırmalar sonucunda Interpol ve Türkiye Emniyet Teşkilatı bazı sonuçlara vardı. Kendisinin şu an Tayland’da olduğu söyleniyor olsa da aslında Arnavutluk ve diğer Balkan ülkelerinde bulunduğu ifade ediliyor. CEO ile ilgili daha net bilgilerin alınması için ailesine başvuruldu.

İlk olarak kız kardeşi Serap Özer ile ilgili çalışmalar başlatıldı. Kendisinin sorgusunda 3 yıldır ofis işlerini idare ettiğini söyledi. THODEX kripto para borsasının muhasebe işlerine başka bir firmanın baktığını ifade etti. Kendisinin de sadece aracı olduğunu iddia etti. Daha sonrasında abisi tarafından yapılan açıklamalar da onunla hiçbir bağlantısının olmadığı da söylendi

THODEX Vurgununun Detayları Ortaya Çıkmaya Başlıyor

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi THODEX vurgunundan daha önce vurgun yapan Tosuncuk lakaplı Çiftlik Bank kurucusunun yaptığı dolandırıcılık Türkiye’de ciddi bir yankı uyandırmıştı. İnsanların dolandırıcılar karşısında yetkililerin pek bir şey yapmadığı fikri oluşmuştu. Ancak yetkililer böyle bir algının vatandaşlar üzerinde oluşmasını istemiyor. Bu sebeple çok ciddi bir araştırmalar yürütülüyor. Muhtemelen kısa bir süre içerisinde Fatih Faruk Özer yakalanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu