Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Thodex’de Son Durum Nedir? 2 Milyar Dolar Mı Çalındı?

TeknoBH Google Haberler

Thodex’de son durum nedir? Thodex CEO’sunun yapmış olduğu vurgunda ne kadar çalındı? Yapılan bir hesaplama ile herşey ortaya çıktı. İşte Detaylar

Thodex Kurucusundan Resmi Açıklama Geldi

Kripto para sektöründe vurgun yapanların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. İsmi bile doğru düzgün okunamayan borsalarda milyonlarca dolar aktarılıyor. Sonuçta insanlar parasını geri çekemiyor veya kripto para satın alırken problem yaşıyor. Bu durumu önlemek isteyen Merkez Bankası ise konu ile ilgili yeni önlemler almaya çalışıyor.

Bizlerde yapılan vurgunlar ile ortalama bir hesaplar yaparak netleştirmeye çalışıyoruz. Twitter’da bir grup kullanıcısı Thodex’in vurgunu ile ilgili ortalama hesap yapmak için çalışmalar yapmış. Peki, Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer ne kadar para çaldı? Thodex’de son durum nedir?

Thodex’de son durum nedir? CEO ne kadar kaldırdı?

Türkiye’de az da olsa bilinen kripto para platformlarından Thodex, bir süre kullanıcılarına para çekme izni vermedi. Hemen ardından ise kripto para alım ve satım işlemlerini yapamayan kullanıcılar sorun yaşadıklarını duyurdular. Tabi kullanıcılar işlem yapamadıklarını duyurdular ancak iş işten geçmiş oldu. Türkiye tarihinin en büyük dolandırıcılık olaylarından bir tanesi olan Thodex birçok kullanıcı mağdur etti.

THODEX Sahibi Yurtdışına Kaçtı! Bu Ne Rezillik!

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden insanların ne kadar para kaybettiğini hesaplayan fenomenler beklenenden ilginç bir sonuca vardı. Yapılan araştırmalar sonucunda birçok kripto para birimi üzerinden yaklaşık olarak 150 milyon dolar para çalındığı ortaya çıktı. TRC20 ve EOS ile birlikte Bitcoin ağı iyice araştırıldı. Yapılan araştırmalar sonucunda 150 milyon dolar rakamı üzerinde uzlaşıldı.

Kullanıcıların hiç bilmedikleri borsalarda işlem yapmamaları konusunda Thodex kullanıcılara acı bir tecrübe oldu diyebiliriz. Tabi ki kimse böyle acı bir tecrübe yaşamak istemezdi ancak bu tür borsaların dolandırıcı olduğunu anlamak çok da zor değil. Söz konusu işlemleri soğuk cüzdan kullanarak garanti altına alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu