Güncel Haberler

TikTok, ABD’deki operasyonları için Oracle ile anlaştı!

TeknoBH Google Haberler

ABD Başkanı Donald Trump istediğini yaptı! Sosyal Medya uygulaması TikTok, ABD’deki operasyonları için Oracle ile anlaştı! İşte Detaylar

trump-istedigini-yapti-tiktok-oracle-ile-anlasti

ABD Başkanı Donald Trump, daha öncesinde pek çok kez TikTok‘u yasaklayacağını ima eden açıklamalarda bulunmuştu. Popüler uygulama olan TikTok‘u ulusal güvenliğine bir tehdit olarak gören Trump, platformun Çin’den tamamen arınmış bir şekilde ülkesinde faaliyet göstermesini istiyor. Bu sebepten dolayı uygulamanın ABD operasyonları için satılmasını isteyen Başkan Trump, sonunda istediğini yaptı gibi görünüyor.

Trump istediğini yaptı! TikTok, ABD’deki operasyonları için Oracle ile anlaştı!

ABD Başkanı, TikTok için verdiği süre bugün sona eriyordu ancak yaşanan son gelişmeler ve atılan adımların ardından ABD Ticaret Bakanlığı’ndan da konu ile ilgili açıklama geldi. Bilindiği üzere ABD operasyonları ile ilgili anlaşmalar yapılacağı duyurulduğu zaman ilk görüşme yapan şirketlerden biri de Microsoft‘tu. Ancak bu görüşmeler sonucunda bir sonuç alamayan ByteDance, Microsoft‘un en büyük rakiplerinden biri olan Oracle ile anlaşmaya vardı. Bu anlaşma sonrasında ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yasak kararı bir hafta daha ertelendi. Paylaşılan bilgilere göre imzaların atılması ve sonrasında yasak tamamen rafa kalkacak.

tiktok-ve-oracle-anlasmaya-vardi

Görüşmeler sonrasında anlaşmalar tam anlamı ile sağlanırsa Oracle ve Walmart ortaklığı TikTok hisselerinin yüzde 20’lik kısmını elinde bulunduracak. Donald Trump tarafından yapılan açıklamaya göre de bu anlaşma sayesinde 25 bin kişiye istihdam fırsatı doğacak. Ayrıca bu süreç ABD ekosistemine 5 milyon dolarlık bir katkıda bulunacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu