Güncel Haberler

TikTok ve Oracle anlaşmaya vardı! Microsoft kaybetti!

ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'a verdiği süre bitiyordu ancak TikTok ve Oracle anlaşmaya vardı! Microsoft kaybetti!

TeknoBH Google Haberler

ABD Başkanı Donald Trump, Çin’in önde gelen sosyal medya uygulaması olan TikTok’a istediğini yaptırdı! TikTok ve Oracle anlaşmaya vardı! Microsoft kaybetti! İşte o anlaşmanın detayları

tiktok-ve-oracle-anlasmaya-vardi-microsoft-kaybetti

Amerika hükümetinin Çinli şirketler üzerine kurduğu baskılar devam ediyor. Bildiğimiz üzere geçtiğimiz yıllarda ZTE‘yi hedef almıştı. ZTE’nin ardından Huawei, şimdi de ByteDance‘in sahibi olduğu kısa video çekme uygulaması TikTok oldu.

Uzun zamandır TikTok‘un kullanıcı verileri Çin hükümeti ile paylaşıldığına dair dedikodular vardı.Amerika hükümetinin üst düzey yöneticileri bu konuda ciddi belgelerin olduğunu söyleseler dahi herhangi bir somut bir delil sunamadılar.

Herşeye rağmen Trump hükümeti TikTok‘a Amerika’daki tüm operasyonlarını durdurması için belli bir süre tanımıştı. Bu günlerin sonlarına doğru yaklaşırken sosyal medya uygulaması olan TikTok anlaşmaya varmak zorunda kaldı.

TikTok ve Oracle anlaşmaya vardı! Microsoft kaybetti!

Amerika Başkanı Donald Trump bir süredir TikTok‘un ülke sınırları içerisinde ki operasyonlarını durdurması veya ABD merkezli bir şirkete devretmesini istedi. Bu istek doğrultusunda ilk olarak Microsoft görüşme sağladı ve arkasından birçok ABD merkezli şirketler görüşmeye başladı.

oracle-da-tiktok-satin-almak-istiyor-1

Sosyal Medya uygulaması olan TikTok, doğal olarak operasyonlarını durdurmak veya şirket haklarını başka bir isme devretmeye sıcak bakmadı.

Ancak ABD Başkanı Donald Trump‘ın istediği sonunda oldu.TikTok ve Oracle anlaşmaya vardı! Bu anlaşma sonrasında TikTok’un ” Güvenilir Teknoloji Ortağı ” oldu. Bu kapsamda TikTok‘un ABD verileri Oracle‘ın sunucularında saklanacak ve güvenliği Oracle tarafından sağlanacak.

Kaynak
Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu