Güncel Haberler

TikTok yüzünden gözünü kaybetti!

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz gün TikTok üzerinden izlediği videolardan etkilenen küçük çocuk aynısını evde denemeye kalkınca TikTok yüzünden gözünü kaybetti!

tiktok-veri-ihlalini-acikladi

TikTok uygulaması, son aylarda hem ülkemiz de hemde dünya genelinde tartışma konusu olmaya devam ediyor. Söz konusu uygulamanın bu kez de küçük bir çocuğun gözünü kaybetmesine sebebiyet oldu.  Son dönemlerde gündemden düşmeyen TikTok‘un sosyal medya düzenlemesinin gündeminde olduğu bir dönemde TikTok için de hiç iyi olmadı diyebiliriz. Ankara’da ikamet eden bir ailenin 5 yaşında ki çocuğunun sosyal medya uygulaması olan TikTok’dan izlediği bir videoyu denemesi sonucu gözünü kaybetmesi, bardağı taşıran son damla olacaktır.

TikTok yüzünden gözünü kaybetti!

Dünya genelinde ve ülkemiz de pek çok genç ve çocuk tarafından ilgi ile takip edilen TikTok, küçük bir çocuğu gözünden etti. TikTok uygulamasında gördüğü bıçak ile soda kapağını açma akımından etkilenen küçük bir çocuk sodayı kaşık ile açmaya çalıştı. Şişenin bir anda patlaması sonucunda seken cam parçaları çocuğun gözüne isabet etti ve maalesef ki 5 yaşında ki Çınar gözünden oldu.

Ankara’da yaşanan bu olay aslında TikTok akımlarının da ne kadar tehlikeli olabileceğini gözler önüne seriyor. Bahsi geçen uygulamanın daha önceden de benzeri bir çok habere de konu olması, kapatılması konusunda ki tartışmaları da beraberinde getiriyor. Küçük yaşta ki çocukların bu tarz uygulamalar ki akımlara özenip kendi üzerinde denemesi ve bu tarz olayların gittikçe daha çok artması ihtimali her geçen gün güçleniyor.  Peki sizce de bu uygulama ülkemiz de yasaklanmalı mı? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Kaynak :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu