Güncel Haberler

TikTok’da beklenmeyen ayrılış!

TikTok'ta işler karışmaya devam ediyor. TikTok'un CEO'su görevinden ayrıldığını açıkladı.

TeknoBH Google Haberler

Uzun zamandır gündemden düşmeyen kısa video çekme platformu olan TikTok’da beklenmeyen ayrılış! İşte Detaylar

tiktokun-ceosu-kevin-mayer-istifa-etti

Uzun zamandır ABD ile gerilim yaşayan Çin merkezli ByteDance’ın sahibi olduğu TikTok’da sular durulmuyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkede ki faaliyetlerini durdurması için süre verdiği sosyal medya platformu, şimdi de aylar önce bir umutla işe giren CEO’sunu kaybetti.

TikTok’da beklenmeyen ayrılış!

Geçtiğimiz Mayıs ayında Disney’deki görevinden istifa edip TikTok‘a geçiş yapan Kevin Mayer, platformun politik bir hedef haline gelmesinden dolayı ve baskılar sonucunda görevinden ayrıldığını açıkladı.

Mayer, çalışanlarına yazılı bir açıklama ile görevinden ayrıldığını duyururken ve daha sonrasında yapılan açıklamada ise şirketin yönetimini Genel Müdür Vanessa Pappas‘a geçtiği açıklandı.

Açıklamasında son günlerde yaşanan politik gelişmelerin çok keskin bir dönüşümden geçtiğini belirten Kevin Mayer, bu durumun önümüzde ki günlerde sona ereceğini umut ettiğini ifade etti.

Diğer yandan ABD Başkanı Donald Trump‘ın TikTok’un ülkede ki faaliyetlerini sınırlamak için verdiği 90 günlük süre önümüzde ki günlerde sona erecek. Platformun ülkede ki operasyonları ya bir ABD firmasına devredilecek ya da faaliyetlerini sonlandıracak.TikTok’un bu aşamada nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu