Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Tinder Yeni Güncelleme İle Şaşırtmaya Devam Ediyor

TeknoBH Google Haberler

Tinder yeni güncelleme ile kullanıcılarını şaşırtıyor. Tinder artık sabıka kaydı sorgulama yapacağını duyurdu. Platform hakkında merak edilen tüm detaylar

Tinder Yeni Güncelleme İle Şaşırtmaya Devam Ediyor

Tinder sabıka kaydı sorgulamasını neden uygulamaya getiriyor? Türkiye ve birçok ülkede kadına yönelik şiddet ile ilgili ciddi derece de problemler mevcut. Sabıka kaydında şiddet olayları bulunan kişiler genellikle yeniden şiddet suçu işleyebiliyor. Pandemi nedeni ile insanların flört uygulamalarına yönelmesi ve aynı zamanda oluşan güvenlik sorunlarınıda beraberinde getirdi. Uygulama içerisinde eşleşen kullanıcılar karşı taraf ile gerçek hayatlarında buluşmak için ciddi anlamda tedirginlik yaşıyordu. Çünkü karşı tarafında ki kişi ile buluştuğu zaman şiddet veya herhangi bir sorun yaşamayacağı endişesini yaşıyor.

Tinder yeni güncelleme ile sabıka kaydı sorgulaması yapabilecek

Bildiğiniz üzere Match Group Tinder‘ın sahibi olarak biliniyor. Özellikle de güvenlik konusunda ciddi derece de çalışmalar yapan bu grup, yeni özellik ile kullanıcıların güvenliğini daha da arttırmayı hedefliyor. Yeni özellik sayesinde Tinder’ı kullanmak isteyen sabıka kaydı kabarık olan kullanıcılar için önceden önlemler alınabilecek.

Tinder Yeni Güncelleme İle Şaşırtmaya Devam Ediyor

Tabi ki söz konusu yeni özelliği sadece Tinder kullanmayacak. Aynı zamanda Match Group’un OKCupid, Hinge ve Match isimli diğer uygulamaları da bu özelliği kullanabilecek. Pandemi süresi boyunca bunun gibi önlemlerin alınması güvenliğin üst seviyelere çıkartılması hedefleniyor. Yeni özellik ile genel sabıka kaydı, taciz ve tecavüz gibi suçları bulunan kullanıcıların bu bilgileri karşı taraf ile paylaşılacak.

Tinder yeni güncelleme ile gizlilik ihlaline yol açabilir

Tinder’in yeni özelliği her ne kadar kadınların güvenliği için yapılıyor olsa da bu yeni özellik bir gizlilik ihlaline yol açabilir. Bu sebeple Tinder’da karşı tarafa dengeli bir şekilde veri paylaşacağını düşünüyoruz. Hangi verilerin gizli olarak kalacağı veya hangi verilerin eşleşilen kişiler ile paylaşılacağı bilinmiyor. Tinder’in yeni özelliği hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Sizce alınan bu karar doğru bir karar mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu