Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Turkcell Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi!

TeknoBH Google Haberler

Türkiye’nin operatör devlerinden biri olan Turkcell başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Türkiye’nin lider uygulama yayıncısı Turkcell seçildi. İşte Detaylar

Turkcell Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi!

Turkcell, başarılarına bir yenisini daha eklemeyi başarıyor. Türkiye’nin operatör devi bu sefer uygulama tarafında yeni bir başarıya imza atmayı başardı. Turkcell, tamamı Türk mühendis ve yazılımcıları tarafından geliştirilen, anlık mesajlaşma, arama motoru, e-posta hizmetleri, TV ve müzik platformlarıyla Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmeye devam ediyor.

Turkcell başarılarını devam ettiriyor!

Türkiye’nin en çok indirilen yerli uygulaması BİP dahil birçok uygulamanın geliştiricisi olan Turkcell, uygulama yayıncılığı alanında Türkiye’nin birincisi oldu. App Annie’nin yayınladığı verilere göre, Turkcell yayınladığı uygulamalar ile bu yıl içerisinde Türkiye’de ki diğer rakiplerini geride bıraktı. Liste de, App Annie tarafından App Store ve Google Play‘deki uygulama indirme sayıları temel alınarak hazırlandı.

Turkcell’in şu ana kadar toplam uygulama indirme sayısı yaklaşık 200 milyonu geçti. İletişim platformu BiP, Türkiye’nin en çok indirilen uygulaması oldu. 74 milyondan fazla indirilen BiP‘in 192 ülkede bulunan kullanıcıları ise 400 milyara yakın mesaj gönderdi.

Turkcell Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi!

Turkcell’in en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan Turkcell Lifebox, söz konusu uygulamaya yüklenen dosya sayısı 8 milyarı aştı. Turkcell Fizy’de ki içerik ise 40 milyona yaklaştı. Türkiye’nin ekranı TV+‘ta ise günlük mobil TV izleme süresi 85 dakikaya ulaşırken yaklaşık olarak 1 milyonu aşkın kişi ve bine yakın kurum ise Türkiye’nin e-postası YaaniMail’i tercih etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu