Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Turkcell Kripto Para İşine El Attı

TeknoBH Google Haberler

Turkcell kripto para işine sürpriz bir şekilde el attı. Paycell hesabınız üzerinden artık kripto para satın alma ve satış işlemlerini yapabileceksiniz. İşte Detaylar

Turkcell Kripto Para İşine El Attı

Son aylarda Kripto paranın hızlı bir şekilde yükselmesine devletler ve firmalar sessiz kalmadı. Tesla’nın kripto para ile otomobillerini satışa sunacağını açıklamasından ardından kripto para pazarı iyice yükselişe geçti. Türkiye’de geniş bir kitleye hitap eden Turkcell kripto para için düğmeye bastı.

Turkcell’in Paycell servisi bugün sürpriz bir şekilde kripto para alım satım yapma işlemini kullanıcılarına sundu. Paycell hesabınız üzerinden şimdilik Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Stellar Lumens (XLM), Bitcoin Cash(BCH) ve Litecoin (LTC) alım satımı yapılabiiyor. Paycell’in Dijital Varlıklarım bölümünden kripto para birimlerinin anlık değerlerini de görebiliyorsunuz.

Turkcell Kripto Para İşine El Attı

Önümüzde ki yılllarda çok daha yaygın olarak kullanıma başlanacağı söylenilen kripto para biriminin yükselişi her geçen gün hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Varlık Fonu’na devredilen Turkcell’in kripto para işine girmesi, devletin de bu para birimlerine sıcak baktığını gösteriyor. Peki Turkcell Paycell sistemi nedir?

Turkcell kripto para alım satımlarında kullanılan Paycell nedir?

Paycell hattı mobil ödemelere açık olan tüm Turkcell kullanıcılarına sunulan bir modil ödeme hizmeti diyebiliriz. Paycell, ayrıca tüm operatör müşterilerine de açık. Cep telefon numaranız ve kart numaranız ile diğer ödeme yöntemlerinizi eşleştirebilirsiniz. Bu sayede de ödeme işlemlerini çok daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell’in bu kararı ile ilgili olarak sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu