Güncel HaberlerOyun HaberleriTeknoloji Haberleri

Türkiye GeForce Now Kullanıcıları Turkcell’e Devrediliyor

TeknoBH Google Haberler

Türkiye GeForce Now kullanıcıları Turkcell’e devrediliyor. NVIDIA’nın sürpriz kararı nasıl ve ne zaman ortaya çıktı? İşte tüm detaylar

NVIDIA GeForce Now Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

NVIDIA geçtiğimiz haftalarda Turkcell ile yeni bir ortaklık kuracağını duyurmuştu. Bu ortaklık anlaşması sonrasında NVIDIA, GeForce Now hizmetini Türkiye’de Turkcell’in altyapısını kullanacağını açıklamış ve Game+ ile yoluna devam edeceğini bildirmişti. Türkiye GeForce now kullanıcıları Turkcell Game+’a taşınması ve bu kararın alınması sosyal medyada büyük bir tepki topladı.

Türkiye GeForce Now kullanıcıları Turkcell Game+’a taşınıyor!

Türkiye’ye Turkcell ve NVIDIA ortaklığı ile gelen bulut tabanlı oyun platformu GeForce Now, büyük bir tepki ile karşı karşıya kalmış durumda. NVIDIA Türkiye’de yaşayıp servisi yurtdışındaki sunucular üzerinden kullanan abonelerine hiç hoş karşılanmayacak bir mesaj gönderdi. Bu mesaj içeriğinde kullanıcılarının hesapları Turkcell Game+‘a taşınacağını bildirdi. Tabi bu durum karşısında oyuncular tepki göstermeye başladı. Söz konusu yeni servisin tanıtımını yapan sosyal medya fenomeni Can Sungur, “Bunun kabul edilebilir bir yanı yok” diye isyan etti. Ayrıca sosyal medya fenomeni GeForce Now ile olan sponsorluğunu da bitirme kararı aldığını açıkladı. Sosyal medyada bu kadar tepki toplayan GeForce Now nedir ve ne işe yarar?

GeForce Now nedir ve ne işe yarar?

GeForce Now, 2015 yılının sonlarına doğru başlatılan beta aşaması öncelikle yurtdışında kullanıma sunuldu. Yıllar içerisinde de birçok ülkeye yayılmayı başardı. Türkiye’de oyun piyasasının gücünün farkında olmayı başaran Turkcell ve NVIDIA, GeForce Now sunucularını Türkiye’ye getirmek için Ocak ayı içerisinde anlaşma yaptılar

Turkcell’in Game+ hizmeti Türkiye’de şuan için beta aşamasında ancak Turkcell tarafından açıklamalarına göre çok kısa bir süre içerisinde hizmete açılacağını ifade ediyor. GeForce Now hizmeti ile ilgili en dikkat çeken detay ise, Google’ın Stadia’sının mükemmel bir şekilde çözüm olduğudur. Steam kitaplığınız veya Epic Games hesabınız var ise GeForce Now sunucuları üzerinden kullanabileceksiniz.

Türkiye GeForce Now Kullanıcıları Turkcell'e Devrediliyor

Peki, NVIDIA’nın GeForce Now hizmetinden nasıl yararlanabilirim? Öncelikle kısa bir süre önce paylaşmış olduğumuz NVIDIA GeForce Now hesap açma işlemi nasıl yapılır adlı yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

GeForce Now hizmetinin Turkcell Game+ hizmetine taşınması hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu