Uncategorized

Türkiye Koronavirüs Mutasyonuyla Başı Belada!

TeknoBH Google Haberler

Türkiye’de Koronavirüs mutasyonu büyük bir paniğe sebep olmaya devam ediyor. Özellikle de son zamanlarda en çok tartışılan konuların başında yer alıyor. İşte Detaylar

Türkiye Koronavirüs Mutasyonuyla Başı Belada!

Küresel çapta birçok insanın ölümüne sebep olan COVID-19 ne yazık ki bir türlü durdurulamıyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda İngiltere varyasyonu ortaya çıkmıştı. Bu varyasyon ciddi anlamda vaka artışlarına sebep oldu. İşin daha kötüsü ise dünya genelinde tamamen varyasyon virüsün yayılması.

Bilim insanları tarafından yapılan açıklamalara göre insanlarda ki kaygı daha da artmaya başladı. Daha öncesinde Güney Afrika merkezli bir mutasyon olduğu söyleniyordu. Şimdi de Türkyie merkezli başka bir mutasyon virüsün olduğu ifade ediliyor. Söz konusu mutasyon virüsün çok ağır olduğu ifade ediliyor. Hatta Türkiye’de üçüncü dalganın kapıda olduğu bile söyleniyor.

Türkiye’deki koronavirüs mutasyonu endişelendirmeye devam ediyor

Söz konusu COVID-19 virüsünün dünyanın tamamında etkili olması onu mutasyona açık hale getiriyor. Hatta bazı iddialara göre virüsün Türkiye mutasyonu olduğu bile söyleniyor. Bu mutasyona uğramış virüsün Türkiye’de son 2 ayda ki yaşanan hızlı vaka artışlarını buna bağlanıyor.

Bildiğiniz üzere en çok vaka artışları ve sayıları Karadeniz’de mevcut. Karadeniz bölgesinde ki artışların sebebi mutasyonlu virüs olduğu söyleniyor. Ayrıca Çanakkale içerisinde de hızlı bir yayılış mevcut. Kısa sürede bu kadar hızlı bir şekilde artış sebebinin tamamen mutasyonlu virüs olduğu düşünülüyor.

Türkiye Koronavirüs Mutasyonuyla Başı Belada!

Bilim adamları tarafından yapılan en korkutucu açıklama ise, her şehrin kendisine ait mutasyona uğramış vir virüsü olduğuydu. Bu açıklamalara göre iller içerisinde bile farklı mutasyona uğramış virüsler var bu şekilde vaka sayılarında hızlı bir artış yaşanıyor. Yapılan açıklamaları genel bir şekilde değerlendirdiğimiz zaman koronavirüs mutasyonu genel itibariyle Karadeniz bölgesinde mevcut olduğu düşünülüyor.

Peki, siz bu konu ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Bu konuyla ilgili olarak artık ne gibi önlemler alınmalı? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu