Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Türkiye Uzay Ajansı, İş İlanı Yayınladı

TeknoBH Google Haberler

Türkiye’nin uzay konusunda ki hedeflerini gerçekleştirmekten sorumlu olan Türkiye Uzay Ajansı, yeni iş ilanı yayınladı. İşte Detaylar

Türkiye Uzay Ajansı, İş İlanı Yayınladı

Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Milli Uzay Programı bir anda gündemin ana maddelerinden biri olmayı başarmıştı. Ay olmak üzere hedeflenen projelerde insan kaynağının önemine dikkat çekmiş ve kendisine “Uzay alanında 10 yıl içinde en az 10 bin uzman “hedefi koymuştu.

Türkiye Uzay Ajansı, 6 destek personelini işe alacak

Yeni iş ilanı ile Türkiye Uzay Ajansı, kura ve mülakat ile 4’ü temizlik görevlisi, 2’si garson olmak üzere 6 destek personelinin işe alınacağını duyurdu. TUA, devlete bağlı bir kurum olduğundan söz konusu destek personelleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde İŞKUR üzerinden kabul edilecek.

Türkiye Uzay Ajansı (TUA) Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, daha önce gerçekleştirmiş olduğu açıklamalarda birincil hedeflerinin birinci hedefin Ay görevi kapsamında ateşlenefcek milli ve özgün hibrit roketin yapımı olduğunu açıklamıştı. Konu ile ilgili sözlerine şu şekilde devam etti:

“Uzayda izi olmayanın dünyada sözü olmaz” bizim sloganımız ve buna gerçekten de inanıyoruz. Biz uzayda olmak zorundayız. Uzayda olmayan ülkeler fakirleşecektir. Biz Türkiye olarak ‘bunu yapmalıyız, yapabiliriz’ diye yola çıktık ve yapabileceğimize inanıyoruz. Ama biz istiyoruz ki, burada bir uluslararası iş birliği olsun.”

Kaynak
webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu