Güncel Haberler

Türkiye’de En Çok Para Kazandıran Meslekler Neler?

TeknoBH Google Haberler

Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler ve maaşları neler? En çok hangi meslek gelir elde ediyor? İlginç meslekler ile tüm detaylar haberimizde

Türkiye'de En Çok Para Kazandıran Meslekler Neler?

Bir süre yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler ortaya çıktı. Ortaya çıkartılan bu mesleklerin bazıları hiç tahmin edilmeyen meslekler diyebiliriz. Aslında küresel çapta para kazanmak artık ciddi anlamda zorlaşmaya başladı. Bu durumda her ne kadar bilgiye erişim kolay olmaya başlanmış olsa da yine de bunu kazanca çevirmek aslında pek de kolay değil. Bu sebeple bazı meslekler çok daha değerli olmaya başladı.

Söz konusu konu ile ilgili araştırmalar devam ederken, Türkiye’de en çok para kazandıran mesleklerden ilki noterlik oldu. Bu mesleği yaparak yıllık yaklaşık olarak 300 bin TL gelir elde edebilirsiniz. Yıllık olarak böyle bir kazanç elde etmek aslında son derece zor olarak görünüyor olsa da listenin devamını incelediğimiz zaman başka mesleklerin de yer aldığını görüyoruz.

Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler ve maaşları

Türkiye’de son derece iyi miktarda gelir elde edilmesini sağlayan meslek gruplarından birisi de sigorta uzmanlığı oldu. Bu meslek, kişiye yıllık 150 bin TL gelir elde etmesini sağlıyor. Türkiye şartlarında bu gelirin gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz. Bu şekilde yıllık iyi getirisi olan mesleklerden biri de Eczacılık oldu. Yıllık 150 bin TL gelir elde etmesini sağlayan Eczacılık ise çok kazandıran meslekler arasına girmeyi başardı.

Türkiye'de En Çok Para Kazandıran Meslekler Neler?

Yıllık 150 bin TL getiri sunan Eczacılık çok kazandıran meslekler listesine girmeyi başardı. Bir diğer en çok para kazandıran meslekler arasında pilotluk da katıldı. Pilotluk mesleğinin de yıllık geliri yine diğerlerinde olduğu gibi 150 bin TL civarında. Avukatlık ise benzer bir gelir elde edebiliyor.

Türkiye’de yapılan bu araştırmalar yaklaşık olarak önümüzde ki 5 yıl boyunca değişmeyecek. Yani önümüzde ki 5 yıl boyunca bu meslekler en çok para kazandıran meslekler olarak sayılacak. Ayrıca listede uzman doktorlukta yer alıyor. Uzman doktorluk yıllık 130 bin TL gelir elde ediyor. Ayrıca Petrol mühendisliği ise 100 bin TL kazanç sağlarken Mali müşavirlik ise 80 bin TL gelir elde ediyor.

Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler ve maaşları bu şekilde, sizler bu konu ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu