Güncel Haberler

Türkiye’de Uber Hizmeti Tekrar Başlıyor

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz yıllarda yasaklanan şoförlü araç hizmeti Uber yeniden Türkiye’de hizmete başlıyor.

Türkiye'de Uber Hizmeti Tekrar Başlıyor

Şoförlü araç hizmeti olan Uber ile ilgili bir son dakika gelişmesi yaşandı. Türkiye’de uzun süredir hizmetleri durdurulan Uber’in yasağı kaldırıldı. 2019 yılında büyük tartışmalara yol açan Uber, İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası ile Birleşik Taksiciler Derneği tarafından mahkemeye verilmişti. Görülen dava sonrasında mahkeme tüm Türkiye’de Uber hizmetine erişim yasağı getirmişti.

Türkiye’deki son dönemlerde taksicilerle anlaşan ve bağımsız olmak yerine onlarla işbirliği yapmaya çalışan Uber yine de erişim engelinden kurtulamamıştı.

Uber artık Türkiye’de hizmetine devam edecek

Bir son dakika gelişmesi olarak istinaf mahkemesi aldığı kararla Uber ile ilgili olarak alınan bu kararı hatalı buldu ve kararı bozdu. Bu karar sonrasında şirketin Uber araçları taksiciler ile birlikte çalışmaya devam edeceği anlamına geliyor.

Türkiye'de Uber Hizmeti Tekrar Başlıyor

Bu karardan sonra ne olacağı net olarak bilinmiyor ancak Uber’in, Türkiye’deki operasyonlarını erişim engeli getirilmeden önce Careem isimli Ortadoğu bölgesinde benzer bir iş yapan platformu satın almıştı. Ancak bu platform ile birlikte taksicilerle iş yapmaya çalıştığı halde bu konuda da başarılı olamamıştı.

Uber’in ülkemizde tekrardan hizmete başlaması hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu