Otomobil Haberleri

Türkiye’nin Otomobili Ne Durumda? Yeni Bilgiler Paylaşıldı

TeknoBH Google Haberler

Türkiye’nin otomobili ne durumda? Söz konusu TOGG hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. TOGG hakkında paylaşılan yeni bilgiler nelerdir? İşte Detaylar

Türkiye'nin Otomobili Ne Durumda? Yeni Bilgiler Paylaşıldı

Türkiye’nin otomobili TOGG’un tasarım ekibinin 150 bin saatlik çalışması, Pininfarina’nın stratejik ortak olarak iş birliği ve Murat Günak’ın yönlendirmesi ile tasarlanan C-SUV, “Profosyonel Konsept” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Türkiye’nin otomobili TOGG, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden IF Design Award 2021’de, C-SUV modeliyle mobilite alanında önemli bir başarılara imza attı. Uluslararası alanda tasarım mükemmelliği simgesi olarak bilinen 1954 yılından bu yana verilen IF Tasarım Ödülleri’nde bu yıl 52 ülkeden 10 bine yakın ürün ve proje yarıştı. 21 ülkeden 98 bağımsız jüri üyesi, dünyanın en iyi tasarımalrını belirlemek için kapsamlı bir değerlendirme de yaptı. TOGG, mobilite alanında iF Tasarım Ödülü’nü alan ilk Türk markası oldu. Murat Günak’ın yönlendirmesi ile TOGG tasarım ekibi tarafından Pininfarina iş birliği ile tasarlanan TOGG C-SUV, “Profesyonel Konsept” kategorisinde ödüle hak kazandı.

Türkiye’nin otomobili TOGG ile gurur duyuyoruz

Mercedes TOGG Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı

TOGG CEO’su M.Gürcan Karakaş, iF Design Award’da ödüle layık görülmekten gurur duyduklarını belirterek “Tasarım hedeflerimizi ve aracımızın teknik kullanımını kullanıcı içgörülerinden yola çıkarak gerçekleştirdik. Hem başlangıçta yerli ve yabancı 18 olan taasarım evi sayısının 3’e indirilmesinde hem nihai tasarım temasının oluşumunda hem de bu temayı 3 boyutlu hale getiren Pininfarina’nın seçimi sürecinde, yakın zamanda Tasarım Lideri olarak ekibimize katılan, dünyaca ünlü tasarımcımız Murat Günak’tan destek aldık. Kültürümüzden ilham alarak geliştirdiğimiz ve şu ana kadar 27 AB ülkesi ile Çin, Japonya ve Rusya’da tescillediğimiz özgün tasarımımızın, böylesine nitelikli bir ödülle taçlandırılması bizleri daha iyisini yapmak konusunda yüreklendiriyor” dedi. Ayrıca TOGG, 2030 yılına kadar ortak platformlarda elektrikli ve bağlantılı 5 farklı model üretecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu