Güncel Haberler

Türkiye’ye 100 Milyon Doz Aşı Ne Zaman Gelecek?

TeknoBH Google Haberler

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 milyon doz aşının Türkiye’ye geleceğini söylüyor. Peki söz konusu 100 milyon doz aşı ne zaman gelecek? İşte Detaylar

Türkiye'ye 100 Milyon Doz Aşı Ne Zaman Gelecek?

Tarihin en büyük salgınlarından bir tanesi olan Koronavirüs ile mücadele etmek için önümüzde ki 2 farklı seçenek var. Bu seçenekler Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın devamlı dile getirdiği sosyal mesafe ve maske kullanımı. Bu iki önemli kurallara uyulması taktirde en azından vaka sayılarında bir artış yaşanmayacaktır. Tabi ki bu salgından tamamen kurtulmanın tek yolunun da aşı olduğunu biliyoruz.

İnsan vücudunun bu virüse karşı savaşabilmesini sağlayan bu aşılar Fahrettin koca tarafından sonuna kadar destekleniyor. Video konferans yolu ile Bilim Kurulu ile toplantı gerçekleştiren Bakan, aşı ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Bu önemli bilgilerin arasında 100 milyon doz aşının Türkiye’ye ne zaman geleceği ve ne zaman vatandaşlara uygulanmaya başlanacağını açıkladı. Peki, ülkemize 100 milyon doz aşı ne zaman gelecek?

100 milyon doz aşı ne zaman gelecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalara göre aşı Mayıs ayının sonlarında Türkiye’ye gelmiş olacak. Şimdiye kadar ülkede 14 milyondan fazla doz aşı uygulandı. Ülkemize getirilerek kullanılan aşı sayısının ise 18 milyon civarında olduğu ifade ediliyor. Söz konusu aşıların ülkemizde ki vatandaşlara hızlı bir şekilde uygulanması şart.

Türkiye'ye 100 Milyon Doz Aşı Ne Zaman Gelecek?

Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamalara göre getirilecek olan aşılar sadece Avrupa merkezli olmayacak. Aynı zamanda Rusya’dan da aşı alınması planlanıyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Koronavirüs aşısını ilk bulan ülke Rusya’ydı. Bu sebeple Rusya tarafından üretilen Sputnik V aşısı en önemli aşılar arasında yer alıyor. Ayrıca Türkiye’de aşılamanın devam ettiği de ifade ediliyor. Tüm gözler şuan Mayıs ayının sonlarında gelecek olan aşıda diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu