Güncel Haberler

Türkiye’ye Koronavirüs Kısıtlamaları Gelebilir

Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada vaka sayılarında ki artış devam ederse Türkiye'ye koronavirüs kısıtlamalarının geri gelebileceğini ifade etti.

TeknoBH Google Haberler

Bilim Kurulu üyesi Tevrik Özlü, vaka sayılarında ki artış devam ederse Türkiye’ye koronavirüs kısıtlamaları geri gelebilir diyerek bir açıklama yaptı.

turkiye-koronavirus-kisitlamalari-gelebilir

2019 yılının sonlarında gündeme gelen Koronavirüs salgını, 2020 yılının Mart ayında ülkemizde görülmeye başlanmıştı. İlk zamanlar alınan önlemler ve sokağa çıkma kısıtlamaları sayesinde vaka sayısı belirli bir noktada tutunabiliyorken, daha sonrasında önlemlerin gevşetilmesi ile salgının etkisi daha da artmaya başladı. Bilindiği gibi Türkiye’de uzun zamandır sokağa çıkma anlamında herhangi bir kısıtlama uygulanmıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü tarafından yeni yapılan bir açıklamaya göre kısıtlamalar geri gelebilir.

Türkiye’ye Koronavirüs Kısıtlamaları Gelebilir

turkiye-koronavirus-kisitlamalari-gelebilir-1

Koronavirüs vaka artışları son zamanlarda fazlasıyla artmaya başladı. Aciller ve yoğun bakım servisleri dolarken,durumun bu şekilde devam etmesi, insanların aklına acaba kısıtlamalar geri gelirmi sorusunu getirmiyor değil.

Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü de kısıtlamaların geri gelebileceğini ifade ediyor. Özlü, ” Test için kuyruklar var ve yoğun bakım yataklarında ağır vakaların sayısı artıyor. Ciddi sorunlar yaşanabilir.” diyerek tehlike çanlarının çaldığını ifade ediyor.

“Artışlar devam ederse elbette bazı kısıtlamalar, bazı sınırlamalar gelecektir.” diyen Özlü, sözlerini ” Tavsiyelerin zamanlaması, kapsaması, dozajı kamu yönetimin elinde” diyerek sözlerini noktaladı. Koronavirüs tedbirlerinin geri gelmesi ve tekrardan evlere kapanmak hem ekonomik hem de psikolojik anlamda insanları zora sokabilir.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu