Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Twitch Sahte Hesapları Ortadan Kaldırmaya Başladı!

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en büyük yayın platformlarından biri olan Twitch sahte hesapları ortadan kaldırmak için çalışma başlattı. Son zamanlarda artan bot hesapları tek tek silinmeye başlandı. İşte Detaylar

Twitch Sahte Hesapları Ortadan Kaldırmaya Başladı!

Twitch platformunu artık birçoğunuz duymuşsunuzdur. Hatta kısa bir süre önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’da Twitch kanalı açtığını Instagram hesabından duyurmuştu. Hatta bu duyurudan kısa bir süre sonra Twitch yayıncısı Pqueen ile bir yayın gerçekleştirdiler. Gerçekleşen bu yayın adeta Türkiye’de izlenme rekorları kırmıştı.

Platformda her geçen gün bot hesap sayıları artmaya başladı. Hatta açıklanan verilere göre yaklaşık olarak 7,5 milyon sahte hesap bulunuyor. Biraz önce de belirttiğimiz gibi bu sayılar her geçen gün artmaya devam ediyor. Durum böyle olunca platform da konu ile ilgili çalışmalara başladı.

Yapılan açıklamalara göre Twitch kullanıcılarının daha keyifli bir ortam yakalaması için platform bot hesapları ortadan kaldırıyor. Bu şekilde yayıncılar arasında ki rekabetler de artmaya başlayacak. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi takipçilerini fazla gösterebilmek için bot hesaplar satın alınıyordu. Ancak platform bu durumu fark etmiş olmalı ki kısa süre içerisinde çalışmalara başladı.

Twitch sahte hesapları kaldıracağını Twitter’dan duyurdu

Twitter üzerinden bir açıklama yapan platform makine öğrenimi yönteminden destek aldığını açıkladı. Buna göre yapay zekanın kendi platformlarındaki bütün sahte hesapları tek tek tespit ettiğini söyledi. Hemen ardından da bu sahte hesapları temizlediler. Twitch ayrıca kullanıcılarına da önemli açıklamalar da bulundu.

Bazı kişilerin takipçi sayılarında azalma olabileceğini duyurdu. Bunun normal karşılanması gerektiği ve tamamen platformun daha keyifli hale gelmesi için yapıldığını belirtti.

Twitch Sahte Hesapları Ortadan Kaldırmaya Başladı!

Bazı sosyal medya fenomenleri veya sosyal medya fenomenleri olmak isteyenler hesaplarında ki takipçi sayısı daha fazla görünmesi için bot hesapları satın alıyorlar. Ancak Twitch platformu bu durumun önü daha fazla açılmadan kesmek istemiş ki bu sahte hesaplar tespit edildiği gibi anlık olarak siliniyor.

Twitch sahte hesapları silme işlemleri ile ilgili olarak sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu