Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Twitter, Clubhouse İçin 4 Milyar Dolar Teklif Verdi!

TeknoBH Google Haberler

Clubhouse, sosyal medya platformun en çok konuşulan isimlerinden biri olmayı başardı. Bu durum Twitter’ın da dikkatini çekti ki, 4 milyar dolarlık bir teklif verdi. İşte Detaylar

Twitter Türkiye Temsilci Atamayı Kabul Edecek Mi?

Sosyal medya platformun kısa süre içerisinde en çok ses getiren uygulamalarından biri olmayı başaran Clubhouse, Twitter’în bir hayli dikkatini çekmiş. Hatta Twitter, uygulama için rakip bir uygulama geliştirmeye başlamıştı ancak bu fikrinden vazgeçerek söz konusu uygulamayı satın almaya karar vermiş. Bloomberg’ün haberine göre Twitter, söz konusu uygulamayı satın almak için yaklaşık olarak 4 milyar dolarlık bir fiyat teklifinde bulundu.

Clubhouse’a 4 milyar dolarlık teklif!

Clubhouse uygulaması birkaç ay önce yayın hayatına başlamış ve kısa sürede büyük bir ses getirmişti. Ünlüler ve CEO’ların da üye olduğu bu platform yalnızca iOS cihazlarında ve davetiye sistemi ile çalışıyordu. Ancak şirket tarafından yapılan açıklamalara göre kısa süre içerisinde Android cihazlarda da kullanılacağı söyleniyor.

Clubhouse’un rekabet ettiği pazar oldukça geniş bir pazar diyebiliriz. Bu sebeple firmaya bu kadar teklif veriliyorken satmak mantıklı bir hareket olabilir. Ancak 4 milyar dolar gibi standart bir rakam kabul edilmeyecektir. Bizlerin tahmini böyle bir uygulamanın yaklaşık olarak 10-15 milyar dolara satılması gerekiyor.

Clubhouse'da Nasıl Para Kazanılır? İşte Cevabı

Ayrıca Twitter’ın Space özelliğini geliştirmek yerine söz konusu uygulamaya para yatırıp orada ki müşterileri de kendi bünyesine çekmesi firma içinde iyi bir çözüm diyebiliriz. Yani bu satış gerçekleşmiş olsa her iki firma da kârlı çıkacak diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu