Güncel Haberler

Twitter Devlet Destekli Hesaplara Etiket Verecek

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde geniş kitleye sahip olan sosyal medya platformu Twitter, yeni bir özelliği kullanıma sundu. Twitter devlet destekli hesaplara etiket verecek. İşte Detaylar

twitter-guvenlik-acigini-acikladi

Popüler sosyal medya platformu olan Twitter, yeni bir özelliği kullanıcılarının kullanımına sunmaya başladı. Yeni gelecek olan özellik ise devletle ilgili veya devletin desteklediği hesaplara özel bir etiket verilecek. Hesaplara özel verilen bu etikette hangi devlet ile ilgili olduğunu açık bir şekilde belli olacak.

Twitter Devlet Destekli Hesaplara Etiket Verecek

Twitter hesaplarında verilecek olan etikette ise ” Government Account ” yani ” Devlet Hesabı ” gibi ibareler bulunacak.  Yeni özellik sadece devletle ilgili bilinen devlet destekli basın kuruluşları yada bağımsız organizasyonlar için de kullanılacağı söyleniyor.

twitter-devlet-destekli-etiket-verecek

Bu yeni etiketler her hesaplar için kullanımda olmayacak. Etiket özelliği daha çok tartışmalı kurum veya kuruluşlar için geçerli olacak. Twitter‘ın yeni özelliği ilk olarak Çin, Rusya, Fransa, Birleşik Krallık ve ABD‘ de kullanıma sunulacak. İlerleyen dönemlerde bu yeni özelliğin bütün ülkeler için aktif olacağını söyleyebiliriz. Tabi bu süre ne kısa veya uzun sürer bilinmiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu