Güncel Haberler

Twitter, Donald Trump’ı Engelledi!

TeknoBH Google Haberler

Amerika’da halkın sokağa dökülmesinin ardından Twitter, eski ABD Başkanı Donald Trump’ı engelledi. İşte Detaylar

Twitter, Donald Trump'ı Engelledi!

Bildiğiniz üzere ABD seçimlerinde kazanan taraf demokrat lider Biden olmuştu. Bu durumu en başından beri kabullenmeyen Donald Trump harekete geçti.

Uzun zamandır sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımlarda 6 Ocak tarihini işaret eden Donald Trump, olayların fitilini ateşledi. Sosyal medya üzerinden örgütlenen Donald Trump takipçileri Amerika da Kongre Binasını bastı.

Olayların çığrından çıkması üzerine polisler müdahale etmeye başladı. Bu arada Trump, Twitter üzerinden seçimin çalındığını iddia eden tweetler atmaya başladı.

Amerika karıştı! Twitter Donald Trump’ın hesabını engelledi!

Bir kişinin göğsünden vurularak yaşam mücadelesi verdiği görüntüler sosyal medyada dolaşmaya başladı. Bunun üzerine Trump itidal çağrısında bulunmaya başladı. Fakat bu açıklama Twitter’ın Trump’ı engellemesine de mani olmadı.

Twitter, Donald Trump'ı Engelledi!

Twitter yönetimi gece 01:00 civarında Trump’ın hesabını askıya aldı. Bu durumda Trump’ın tweet atarak takipçilerini galeyana getirmesinin de önüne geçmiş oldu. Tabi bu duruma Facebook‘da sessiz kalmadı. Facebook ve Instagram, Donald Trump’ın 24 saat boyunca paylaşım yapmasını engelledi.

Şimdi bütün dünyanın en çok merak ettiği şey ise bundan sonra ne olacağıdır. Çünkü Donald Trump ABD Başkanlığını bırakmayı düşünmüyor. Yaşanan olayların da diğer vilayetlere sıçraması an meselesi diyebiliriz.

ABD’nin yeni başkanı Biden ise olayların çığırından çıkmadan tarafları sağduyulu davranmaya devam etti. Ayrıca Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise “Tüm tarafları itidal ve sağduyuya davet ediyoruz” denildi.

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ın olayları nereye kadar götüreceği ise merak konusu. Aynı zamanda korkulanlardan biri de Biden taraflarının da sokağa dökülmesi. Böyle birşeyin olması ABD’de iç savaşın çıkmasına yol açacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu