Güncel Haberler

Twitter Donald Trump’ın Hesabını Açmayacak

TeknoBH Google Haberler

Twitter Donald Trump’ın askıya alınan hesabı için önemli açıklamalar da bulundu. Yapılan açıklamalara göre Twitter, hesabı açmayı düşünmüyor. İşte Detaylar

Twitter, Donald Trump'ın Hesabını Açmayacak

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump, seçimler sırasında söylemler ve hareketleriyle gündeme gelmişti. ABD’de ki seçim sonuçlarının ardından Trump, seçim sonuçlarını kabul etmediğini açıklamıştı. Aynı zamanda Twitter’ın üzerinden yaptığı paylaşımlarla halkın ayaklanmasını ve Kongre Binası’na saldırmasına sebep olmuştu. Bu durumdan sonra Facebook ve Instagram, Trump’ın hesaba erişimini bir süre engellemişti. Daha sonrasında Twitter, 8 Ocak tarihinde Trump’ın hesabını süresiz olarak askıya aldı.

Sosyal medya platformu Twitter, daha sonrasında Donald Trump’ın hesabını süresiz olarak askıya almıştı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Twitter’ın finans müdürü Ned Segal, kalıcı olarak kapatılan hesabın durumunun bundan sonra değişmeyeceğini açıkladı.

Twitter Donald Trump bir daha hesap açamayacak

Twitter’ın Finans Müdürü Segal tarafından yapılan açıklamalara göre Donald Trump’ın hesabı ne olursa olsun hiçbir şekilde açılmayacağını belirtti. Trump’ın bir sonra ki seçimler aday olup Başkan olsa dahi hesabın tekrar açılmayacağının altını çizdi. Segal, Twitter’ın politikaları açık ve herkes için aynı olduğunu da ifade etti.

Twitter, Donald Trump'ın Hesabını Açmayacak

Twitter, son zamanlarda Türkiye’de de tartışmalı bir platform haline geldiğini biliyoruz. Kısa bir süre önce hayata geçirilen “Sosyal Medya Yasası” isimli kanuna göre sosyal medya devlerinin ülkemizde bir temsilci bulundurma zorunluluğu getirilmişti. Birçok platform bu kanuna uyarak temsilci atamıştı ancak Twitter, temsilci atamama konusunda ısrarcı davranıyor. Hatta Twitter, bu kararı yüzünden birçok kez cezai işleme maruz kaldı. Twitter’ın bu konuda ısrarcı davranması durumunda Türkiye’den ayrılması olası bir durum gibi görünüyor.

Hatta hatırlarsanız kısa bir süre önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun yaptığı bir paylaşımı da kısıtlamada bulunması, ülkemizde tartışılan bir konu olmuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu