Güncel Haberler

Twitter güvenlik açığını açıkladı!

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da birçok ünlü ismin resmi onaylı hesapları hacklenmişti. Bu olaydan sonra Twitter güvenlik açığını açıkladı!

twitter-hesaplari-hacklendi

Geçtiğimiz günlerde oldukça ciddi bir güvenlik açığı yaşayan ve doğrudan yönetim paneline sızılan Twitter, saldırganların hangi bilgilere erişebildiği açıklandı. Geçtiğimiz günlerde hacklenen hesaplardan Bitcoin paylaşımları yapılmıştı. Hackerlar tarafından gerçekleştirilen başarılı bir sosyal mühendislik kampanyasının sonucunda çeşitli hesapların bilgilerine ulaşılmıştı.

Twitter güvenlik açığını açıkladı!

Önce ki gün Twitter‘dan yapılan açıklamalara göre hesapların hangi bilgilerinin ortaya çıktığına dair bilgiler verildi. Sızılan hesaplarda sekizine ait bilgiler indirilmiş.  Twitter Data aracını kullanarak hesap bilgilerinin bilgileri indirilebilir. Twitter’ın kendi Twitter Veri aracını kullanarak hackerların 8 hesaba ait hesap bilgilerini, hesap detaylarını ve aktivitelerini indirdiği açıklandı. Şirket bu saldırıdan etkilenmiş olan kişilere eriştiklerini ve saldırı anında ne olduğunu açıkladıklarını bildirdi.

twitter-guvenlik-acigini-acikladi

Daha geniş kapsamlı bakıldığı zaman Twitter‘ın güvenlik açığı yaklaşık olarak 130 farklı hesabı etkiledi. Twitter‘dan gelen açıklamaya göre saldırganlar hesapların eski şifrelerini göremediler ancak telefon numarası ve e-posta gibi kişisel bilgilere erişmeyi başardılar. Twitter bu durumda adli işlemleri gerekçe göstererek daha fazla açıklama yapmaktan kaçındığını söyledi. Diğer yandan hesabı kilitlenmiş olan kişilerin yeniden hesaplarına kavuşmaları için de çalışmalarına devam ettiklerini de açıkladı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu