Güncel Haberler

Twitter saldırı altında: O isimlerin hesapları hacklendi!

TeknoBH Google Haberler

Sosyal Medya platformunda geniş kitleye sahip olan Twitter dün akşam saldırı altındaydı. Ünlü hesaplar hacklendi! İşte o ünlüler

twitter-hesaplari-hacklendi

Platform güvenliği konusunda yıllardır eleştirilen Twitter, neredeyse tarihinin en büyük siber saldırılarından birine maruz kaldı. Aralarında Barack Obama, Joe Biden, Bill Gates, Elon Musk,Micheal Bloomberg ve Jeff Bezos gibi ünlü isimleriden hesapları hacklendi. Hesaplar arasında Uber ve Apple gibi kurumsal şirketlerde yer alıyor.

Twitter saldırı altında: O isimlerin hesapları hacklendi!

Ele geçirilen hesaplardan yapılan paylaşımlarda ise Bitcoin gönderilmesi, bunun karşılığında ise gönderilen miktarın 2 katı tutarınca Bitcoin yollanacağı iddia edildi. İşin ilginç yönü ise bu çağrıların karşılık bulduğu ve ilgili hesaplara para gönderildiği de ortaya çıktı.

twitter-saldiri-altinda

Konu ile ilgili Twitter’ın resmi hesabından yapılan yapılan açıklamada ise ” Twitter’daki hesapları etkileyen güvenlik olayının farkındayız. Durumu araştırıyoruz ve düzeltmek için adımlar atıyoruz. Kısa süre içerisinde herkesi bilgilendireceğiz ” ifadelerini kullandı. Yapılan siber saldırı sonrasında Twitter, paylaşılan mesajlar silerek, hesaplar tekrar sahiplerine iade edildi.

Twitter çalışmalarının devam ettiğini açıkladı :

 

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu