Güncel Haberler

Twitter Sesli Mesaj Özelliği Üzerinde Çalışmaya Başladı

TeknoBH Google Haberler

Twitter yeni sesli mesaj özelliği üzerinde çalışmalara başladı. Öncelikle 3 ülkede test edilen özellik hakkında ki tüm detaylar haberimizde

Twitter Sesli Mesaj Özelliği Üzerinde Çalışmaya Başladı

Sosyal medya platformunda geniş kitleye sahip olan Twitter’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Twitter uzun süredir üzerinde çalıştığı sesli mesaj özelliğini yakında tüm ülkelerde ki kullanıcılarına sunacak. Peki, Twitter sesli mesaj özelliğinin detayları nelerdir?

Twitter sesli mesaj özelliğini yakında kullanıcılarına sunacak

Sosyal medya platformu Twitter her geçen gün farklı yenilikler ile kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Son zamanlarda da sesli mesaj özelliğine önem verdiğini de söyleyebiliriz. Hatta hatırlarsanız geçtiğimiz yıl da sesli Tweet atma özelliğini kullanıcılarına sunmuştu. Hemen arkasından da sesli mesaj özelliği geleceğine dair dedikodular da ortaya çıkmıştı. Sonunda bu dedikodular doğrulandı ve söz konusu yeni özellik birkaç ülkede test edilmeye başlandı.

Twitter Sesli Mesaj Özelliği Üzerinde Çalışmaya Başladı

Söz konusu özellik ilk olaak Japonya, Brezilya ve Hindistan‘da test edilmeye başlanan özellik, önümüzde ki aylarda birçok ülkelere sunulacak. Bu özellik sayesinde, iki kullanıcı arasında 140 saniyelik ses kayıtları yollanabilecek. Tabi bu sınırlamanın önümüzde ki günlerde değişip değişmeyeceği ise merak konusu.

Kısa bir süre önce Clubhouse uygulamasının kullanıma sunulması ve beklenen ilgiden çok daha fazla karşılaşması sonrasında Twitter’dan ilk adım olarak sesli mesaj özelliği geldi. Tabi burada merak edilenlerden biri de Clubhouse uygulaması gibi önümüzde ki aylarda Twitter’a sesli sohbet odaları özelliği gelecek mi.

Twitter‘ın Hindistan Genel Müdürü, Hindistan Twitter kullanıcılarında test etmeye başlanan yeni Twitter sesli mesaj özelliği ile alakalı açıklamalarda bulundu. Twitter’ın önemli Pazar bölgelerinden biri olduğunu ifade eden Genel Müdür, söz konusu platforma eklenen yeni özelliğin ilk olarak Hindistan üzerinde test edilmesinin doğru bulduğunu açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu