Güncel Haberler

Twitter Sevilen Özelliği Geri Getiriyor

Sosyal Medya platformunda geniş kitleye sahip olan Twitter'ın sevilen özelliği geri geliyor.

TeknoBH Google Haberler

Sosyal medya platformun önde gelen isimlerinden biri olan Twitter, sevilen özelliği geri getiriyor. İşte Detaylar

twitter-sevilen-ozelligi-geri-getiriyor

Twitter, geçtiğimiz gün yaptığı bir açıklamayla askıya aldığı Mavi Tik özelliğini doğrulama süreçleriyle birlikte önümüzde ki yılın başlarında tekrardan kullanıma sunacağını ifade etti. Tekrardan getirilecek olan bu özellik eskiden olduğu gibi sadece belirli bir zümreye ait olacak.

Twitter Sevilen Özelliği Geri Getiriyor

Twitter, Salı günü yaptığı bir açıklama ile yaklaşık olarak 3 yıl önce askıya aldığı Mavi Tik özelliğini yenilenmiş bir şekilde 2021’in başında kullanıma sunacak. Hesap doğrulama sisteminin bir çeşit geri bildirim yöntemiyle de entegre olacak. Şirketin yapmış olduğu duyuru, Haziran ayında uygulama araştırmacısı Manchun Wong‘un şirketin yeni bir doğrulama sistemi oluşturduğunu öne süren raporunu da doğrulamış oldu.

twitter-sevilen-ozelligi-geri-getiriyor-1

Paylaşılan bilgilere göre özellikte herhangi bir değişiklik yapılmazsa, doğrulama için uygun olacak hesaplar arasında devlet hesapları, şirketler, markalar, sivil toplum kuruluşları, medya kuruluşları, eğlence, spor, aktivistler, organizatörler ve Twitter‘ın toplam üzerinde etkisi olduğu düşünülen kişiler bu özellikten faydalanacak. Politikanın 17 Aralık tarihinte yayınlanması bekleniyor.

Diğer yandan daha önce doğrulanmış olan ya da yeni doğrulanacak olan bir hesabın tiki elinden alınabilecek. Söz konusu hesabı doğrulanan bir kullanıcı, insanları gerçek kimlikleri konusunda yanıltmak için adını veya biyografisini değiştirirse Twitter, tiki alabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu