Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Twitter Spaces Özelliği Resmi Olarak Kullanıma Sunuldu!

TeknoBH Google Haberler

Twitter Spaces özelliği resmi olarak kullanıma sunuldu. Bugün itibariyle 600 ve daha fazla takipçiye sahip olan tüm hesaplar özelliği kullanabilecek. İşte Detaylar

Twitter Spaces Özelliği Resmi Olarak Kullanıma Sunuldu!

Twitter Spaces özelliği için yeni bir kullanım rehberi yayımlandı. Bunlara ek olarak ise firma üzerinde çalıştığı özellikler de açıklandı. Özellik hakkında açıklamalar yapan Twitter yetkilisi Esther Crawford, şu açıklamaları yaptı:

“Twitter’da canlı sesli sohbetleri bir süredir test ediyoruz ve insanların sesini duymanın, Twitter’daki konuşmalara yeni bir yol yarattığını fark ettik. Bunu kurduğumuzdan beri Sohbet Odası oluşturma imkanı milyonlarca insanın kullanımına açıldı ve geri bildirimlerinize göre iyileştirmeler yapmaya devam ettik. Bugün Twitter’da 600 ve daha fazla takipçisi olan tüm hesaplara Sohbet Odası oluşturma olanağını getiriyoruz. Sohbet odası kurma olanağını herkese sunmadan önce daha fazla öğrenmeye, Sohbet Odası kullanımını kolaylaştırmaya ve insanların harika bir kitleyle keyif almasına odaklandık.”

Twitter Spaces özelliğinin güvenlik kontrolleri oluşturuldu

Crawford, işin güvenlik tarafına da büyük bir önem verdiklerini ifade etti. İnsanların Sohbet Odalarına hostluk yaparken ve Sohbet Odalarına katılırken kendilerini güvende hissetmeleri için host ve konuşmacılar için güvenlik kontrolleri oluşturduklarını anlattı. Crawford, “Örneğin, sunucu olarak, konuşmacıların sesini kapatabilir ve mikrofonlarını kaldırabilir veya Sohbet Odasından tamamen kaldırabilirsiniz. Yakın zamanda ise sunucuların aynı anda tüm konuşmacıları sessize alma imkanı ve daha kolay Sohbet Odası yönetimi için yeni bir yönetim sayfası ekledik. Herkes sohbet odasında ki diğer kişileri bildirebilir ve engelleyebilir veya Sohbet odasını bildirebilir. Aynı zamanda engellediğiniz kişiler yönettiğiniz yaptığınız bir sohbet odasına katılamazlar ve engellediğiniz biri katıldığınız bir sohbet odasında konuşuyorsa etiketler ve uyarılar görürsünüz” dedi.

Twitter Spaces Özelliği Resmi Olarak Kullanıma Sunuldu!

Twitter Spaces nasıl kullanılır?

Söz konusu yeni özellik iOS ve Android cihazlar için Twitter’da, takip ettiğiniz birisi Sohbet Odası başlattığında veya konuştuğunda, canlı olduğu sürece zaman çizelgenizin üst kısmında bir mor balon olarak görünüyor. Bir sohbet odasına dinleyici olarak katıldığınız zamanda, duyduklarınıza emojiler ile tepkiler verebilirsiniz. Hatta sabitlenmiş tweetlere göz atabilir veya alt yazılarla birlikte takip edebilirsiniz.

Sohbet Odasına tweet veya DM gönderebilir veya konuşma talebinde bulunabilirsiniz. Bir sohbet odasına konuşmacı olarak katıldığınız zaman, konuşmanın yanı sıra tweetleri sohbet odasına sabitleyebilir, söylediklerinizi herkesin takip edebilmesi için altyazılar açabilirsiniz. Bir sohbet odası oluşturduğunuz taktirde, kontrol sizde ve kimin konuştuğunu, konulaır veya titreşimi kontrol edebilirsiniz.

Twitter Spaces özelliğinde neler var?

1.Biletli sohbet odaları

Sunucular, konuşma, bağlantı veya eğlence için sohbet odası yaratmak istediği taktirde zaman ve çaba harcıyor. Twitter, sunucuların parasal destek alarak yaratmış oldukları deneyimler için ödüllendirilmeleri üzerinde çalışıyor ve dinleyicilere en çok önemsedikleri konuşmalara özel erişim sağlıyor.

2.Hatırlatıcılar

Neyin ne zaman olduğunu takip etmeyi kolaylaştırmak için, önümüzde ki haftalarda çıkacak özellikle sohbet odaları için de hatırlatıcılar eklenmesi bekleniyor. Bu özellik sayesinde ise insanlar en sevdikleri şeyleri hiç kaçırmayacaklar.

3.Sunuculuk yapma

Konuşmacıları, katılımcıları yönetmeye yardımcı olmak ve ayrılmanız gerekirse, sunucularınızdan birine sunuculuğu devretmek için diğer insanlar ile birlikte sunuculuk yapma özelliği gelecek.

4.Daha iyi erişilebilirlik

Canlı altyazılarda, duraklatabilmeleri, özelleştirilebilmeleri ve daha doğru olabilmeleri için iyileştirmeler yapılıyor.

Twitter Spaces özelliği hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Twitter’ın böyle bir özellik sunmasını bekliyor muydunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu