Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Twitter Türkiye Temsilci Atamayı Kabul Edecek Mi?

TeknoBH Google Haberler

Sosyal medya düzenlemesi çerçevesinde Twitter Türkiye’de temsilci bulundurmayı kabul etti mi? İddialara göre kabul ettiği söyleniyor. Peki doğru mu?

Twitter Türkiye Temsilci Atamayı Kabul Edecek Mi?

Türkiye’de faaliyet gösteren sosyal medya platformlarının birçoğu Türkiye’de temsilci bulundurmayı kabul etmişti.  Kabul eden platformlar arasında Facebook, Instagram ve Google temsilci atamayı kabul etmişti. Ancak Twitter’dan bu konuda ses çıkmamıştı.

Twitter Türkiye’de temsilci atamayı kabul ettiği söyleniyor

Bugün Sabah Gazetesi’nden Barış Şimşek‘in haberlerine göre, Twitter yeni bir ceza ile karşılaşmamak için Türkiye’de temsilci bulundurmayı kabul ettiği söyleniyor. Şimdilik bu söylentinin iddiadan ibaret olduğunu ve resmi bir açıklamanın olmadığını belirtelim. Eğer ki Twitter bu sefer de temsilci bulundurmayı kabul etmez ise çok yüklü miktarda ceza ödeyecek ve bir sonra ki cezası ise ağ trafiği yavaşlatılacak.

Twitter Türkiye Temsilci Atamayı Kabul Edecek Mi?

Twitter’ın Türkiye’de milyonlarac kullanıcısı olduğunu düşünürsek, sosyal medya devinin ülkemizde faaliyet göstermesi için yasalara uyması gerekiyor. Bu sebeple Twitter’ın en kısa zamanda Türkiye’de temsilci bulundurması gerekiyor. Konu ile ilgili olarak resmi açıklama bir kaç gün içerisinde yapılacağını düşünüyoruz. Yeni gelişmeler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu