Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Twitter Türkiye’ye Temsilci Atayacak Mı?

TeknoBH Google Haberler

Sosyal medya platformların önde gelen isimlerinden biri olan Twitter Türkiye’ye temsilci atayacak mı? Konu ile ilgili bomba iddialar var!

Twitter Türkiye Temsilci Atamayı Kabul Edecek Mi?

Sosyal medya platformları uzun bir süredir çok fazla baskı altında diyebiliriz. Özellikle devletler tarafından çok fazla talepler geliyor. Normal şartlarda herhangi bir sosyal medya platformu ilk olarak ülkede temsilci ataması istenir. Atanan bu temsilci ile birlikte sosyal medya şirketleri yasal olarak çalışma yürütür.

Türkiye ve Avrupa ülkeleri Twitter başta olmak üzere birçok sosyal medya platformlarından yasal olarak temsilci ataması istendi. Böylece resmi bir muhatap bulmayı talep eden devletler aynı zamanda vergi kesintisi de yapabilecek. Temsilci atanmasını istenilen platformlar arasında Facebook, Instagram, Google, TikTok ve YouTube gibi platformlar Türkiye’de temsilci bulundurmayı kabul etmişti. Ancak bu kararın en başından bu yana Twitter temsilci atamayı kabul etmemişti fakat kısa bir süre önce yeni haberlere göre Twitter temsilci atamayı kabul etti.

Twitter Türkiye’ye temsilci atayacak! Twitter yola geldi

Twitter’ın temsilci ataması ile ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Fatih Sayan resmi Twitter hesabından Twitter’ın temsilci atamasını kabul ettiğini duyurdu.

Sosyal medya devi Twitter temsilci atamayı kabul etmeseydi platform için bant genişliği ilk olarak yüzde 50 daha sonra ise yüzde 90 oranında azaltılacaktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu