Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Twitter Yeni Emojiler Üzerinde Çalışmalara Başladı

TeknoBH Google Haberler

Sosyal medya platformu Twitter yeni emojiler üzerinde çalışmaya başladı. Uzun bir süredir denemeleri yapılan bu yenilik yakında hayata geçebilir.

Twitter Yeni Emojiler Üzerinde Çalışmalara Başladı

Dünya genelinde geniş kullanıcı kitlesine sahip olan Twitter’ın çok fazla yenilikçi olmadığını biliyoruz. Facebook ve Instagram gibi her ay farklı bir yenilik getirmiyor. Bazı yenilikler çok beğenilirken bazıları da uygulamadan soğutuyor diyebiliriz.

Instagram’ın yakın rakiplerinden bir tanesi olan TikTok‘dan daha ön plana çıkabilmek için Reels ismini verdiği yeni bir özellik geliştirdi. Bu uygulama kullanıcıları önemli ölçüde TikTok’tan koparmayı planlıyordu. Ancak ne yazık ki beklenen olmadı. Geçtiğimiz yıllarda çok daha fazla popüler olan Twitter, neredeyse diğer sosyal medya platformlarına göre hiç yenilikçi değil.

Twitter yeni emojileri ile kullanıcılarını kazanmaya çalışıyor

Twitter tarafından yapılması planlanan en önemli yeniliklerden birisi de emojiler diyebiliriz. Şirketin fazla emojiye yer vermemesi eleştiri konusu oluyordu. Şimdi ise yapılan yeni bir çalışma ile birlikte farklı emojiler getirilecek. Söz konusu yeni emojiler Facebook’un ifadelerine benzer olduğu ifade ediliyor.

Twitter Yeni Emojiler Üzerinde Çalışmalara Başladı

Twitter yeni emojilerin tamamını kullanması bekleniyor. Bunlar içerisinde beğenme, gülme, şaşırma, üzülme ve sinirlenme gibi birçok emoji yer alıyor. Böylece kullanıcılar atılan tweet ile ilgili tepkilerini dile getirebilecek. Uygulamanın hayata geçirilmesi ile birlikte emoji reaksiyonları hayatımızda daha fazla kullanılır olacak. Ancak Twitter diğer platformlar gibi resmi olmadığı için eğlenceli hale geleceğini düşünmüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu